Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +1 °C
Daļēji saulains
Ceturtdiena, 27. februāris
Līva, Līvija, Andra
Grozījumi paredz, ka elektroniskajām cigaretēm paredzētos šķidrumus nevarēs saldināt vai aromatizēt

Igaunijā stāsies spēkā būtiski tabakas izstrādājumu tirgošanas ierobežojumi

Igaunijā 1. jūlijā stāsies spēkā likuma grozījumi, kas nosaka, ka veikalos vairs nedrīkstēs izlikt apskatei tabakas izstrādājumus. Vienlaikus noteikts arī aizliegums tirgot tabakas izstrādājumus, elektroniskās cigaretes un tām paredzētos šķidrumus internetā un lietot elektronisko cigarešu šķidrumos dažādus saldinātājus un aromatizētājus. Grozījumu mērķis ir atturēt jauniešus no smēķēšanas uzsākšanas un atbalstīt cilvēkus, kuri grib smēķēšanu atmest.

"Tabakas patēriņš Igaunijā sarūk, un līdz ar to samazinās arī kaitējums cilvēku veselībai no pasīvās smēķēšanas. Desmit gadu laikā divreiz samazinājies to cilvēku skaits, kuri smēķē gan mājās, gan darbā, gan sabiedriskajā telpā," norādījis Igaunijas sociālo lietu ministrs Tanels Kīks. "Tomēr tabakas lietošanas sekas joprojām ir smagas un izmaksā dārgi. Jaunie ierobežojumi ir nākamais solis, lai atturētu jauniešus sākt smēķēt un arī nepieļautu, ka cigaretes tiek aizstātas ar citiem veselībai kaitīgiem izstrādājumiem."

Kā atzinusi Igaunijas Veselības veicināšanas institūta eksperte Minni Sāpara, smēķēšanas popularitāte jauniešu vidū jau daudzus gadus iet mazumā, tomēr salīdzinājumā ar citām valstīm igauņu bērni sāk smēķēt agrākā vecumā.

"Aizvien biežāk pirmo pieredzi jaunieši gūst no e-cigaretēm, tādēļ ir svarīgi ierobežot tabakas izstrādājumu redzamību un pieejamību, lai pasargātu jauniešus no tabakas industrijas manipulācijām," viņa uzsvērusi.

Tirgotājiem atļauts pašiem izlemt, kādā veidā viņi ierobežos tabakas izstrādājumu redzamību un pieejamību savos veikalos.

No 1. jūlija likums aizliegs arī izmantot e-cigaretēs saldinošas vai aromatizējošas vielas, jo pētījumi liecina, ka nesmēķētājiem salda smarža vai garša, kas neasociējas ar tabakas izstrādājumiem, šķiet pievilcīgāka un bērni arī labprātāk izmēģina e-cigaretes ar saldiem šķidrumiem.

Top komentāri

Ēsti ! Ēsti ! ... Pabarosim !
Ē
Nu brāļi igauņi varēs stutēt arī tabakbodes Livonijas latviešu pusē .
Irlielāmērāticams
I
ka naivie mēģinājumi ar administratīvām metodēm nikotīna-atkarīgos padarīt par nikotīna - neatkarīgajiem nedos nekādus jūtamus rezultātus. Cigarešu paciņu vitrīnas jau tagad atgādina šausmu filmu afišas, trūkst tikai tūpļa vēža attēla. Nu un tad? Visi kūpina , kā kūpinājuši un mirst , kā miruši.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits