Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Lietuvā ar jauno koronavīrusu inficējies vēl 91 cilvēks; Igaunijā - 81

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 91 cilvēkam, ceturtdien paziņojusi Veselības ministrija. Savukārt Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās Covid-19 atklāta 81 cilvēkam, kā arī reģistrēts viens jauns nāves gadījums ar koronavīrusa izraisīto slimību, paziņojis Veselības departaments.

Inficēšanās ar šo vīrusu valstī diagnosticēta kopumā 4784 cilvēkiem, bet atveseļošanās apstiprināta 2424 cilvēkiem.

Pagājušajā diennaktī veiktas 6973 analīzes, līdz ar to pozitīvi bijuši 1,3% testu. Pavisam Lietuvā veiktas 781 960 analīzes. 

19 gadījumi saistīti ar uzliesmojumu Kauņas muzikālajā teātrī, ar kuru saistīti pavisam 43 gadījumi. Pieci gadījumi saistīti ar hokeja spēli Elektrēnos. Vēl četri gadījumi saistīti ar uzliesmojumu Radvilišķu slimnīcā, ar kuru saistīti pavisam 139 gadījumi.

Vīrusa izraisītā slimība Covid-19 Lietuvā prasījusi 92 cilvēku dzīvības, bet vēl 19 ar šo vīrusu inficētajiem nāves cēlonis bijis cits. Aizvadītajā diennaktī nāves gadījumi nav konstatēti.

Pēc Lietuvas Nacionālā sabiedrības veselības centra datiem, 14 dienu kumulatīvais inficēšanās gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju 1.oktobrī Lietuvā ir 45,8. Savukārt saskaņā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra datiem šis rādītājs ir 44,8.

Savukārt Igaunijā apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits sasniedzis 3450, bet 2028 cilvēkiem apstiprināta atveseļošanās.

Igaunijā kopumā veikti 215 683 testi nolūkā noskaidrot inficēšanos ar jauno koronavīrusu. Iepriekšējā diennaktī veiktas 2686 analīzes, līdz ar to pozitīvas bijušas 3% visu analīžu.

No 81 jaunatklātā gadījuma 32 gadījumos inficēšanās notikusi saskarsmē ar zināmām personām, kurām vīruss atklāts jau iepriekš, vienā gadījumā inficējusies persona atgriezusies no ārzemēm, bet par pārējiem gadījumiem pagaidām nav ziņu, kur varētu būt notikusi inficēšanās.

Aizvadītajā diennaktī ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Rietumtallinas centrālajā slimnīcā mirusi 84 gadus veca sieviete. Līdz ar to kopējais  Igaunijā ar šo slimību mirušo cilvēku skaits pieaudzis līdz 65.

Pēc Igaunijas Veselības departamenta datiem, 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju 1.oktobrī Igaunijā ir 50,64. Savukārt saskaņā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra datiem šis rādītājs ir 46,4.

 

 

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits