Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ministrs: Lietuvā jaunais mācību gads sāksies skolās

Lietuvā jaunais mācību gads 1.septembrī sāksies skolās, bet ar prasību ievērot visus nepieciešamos epidemioloģiskos noteikumus, ceturtdien paziņojis izglītības, zinātnes un sporta ministrs Aļģirds Monkevičs.

Pēc viņa teiktā, ja inficēšanās gadījumu skaits attiecīgajā pašvaldībā sasniegtu 16, rēķinot uz 100 000 iedzīvotāju, un vismaz 10% jauno inficēšanās gadījumu nebūtu saistīti ar lokalizētiem Covid-19 perēkļiem, skolās varētu tikt noteikta prasība valkāt sejas aizsargmaskas.

Ja saslimstības rādītājs sasniegtu 25 un vismaz 10% jauno gadījumu nebūtu saistīti ar lokalizētiem Covid-19 perēkļiem, tiktu izvērtēta iespēja skolās atkal pāriet uz tālmācību, bet šāds lēmums netiktu attiecināts uz visu pašvaldību kopumā.

Kā atzinis ministrs, pagaidām minētajiem kritērijiem neatbilst neviena pašvaldība un nav iemesla domāt, ka situācija varētu pēkšņi mainīties.

"Ja rodas jautājums, vai pirkt jaunu formastērpu, vai gludināt to, atbilde ir "jā" - mācību gads skolās sāksies, kā ierasts. Vispārizglītojošajās skolās un profesionālās izglītības iestādēs mācības sāksies 1.septembrī. Tas pats attiecas arī uz augstskolām, izņemot pirmos kursus," preses konferencē sacījis ministrs.

Pirmkursniekiem mācību gads sāksies 14.septembrī, jo uzņemšana beigsies aptuveni 10.septembrī.

Monkevičs arī norādījis, ka jaunā mācību gada sākumu skolām ieteikts sagaidīt ārā.

Katru nedēļu paredzēts konsultēties ar Nacionālā sabiedrības veselības centra epidemiologiem, lai lemtu, vai konkrētās skolās vai pašvaldībās būtu vēlams pārkārtot izglītības procesu. Tas tiktu darīts pēc situācijas izvērtēšanas, konsultējoties ar konkrēto pašvaldību un izglītības iestādēm. Galīgo lēmumu attiecībā uz to, vai pāriet uz daļēju vai pilnīgu tālmācību, pieņemtu valdība.

Pašvaldībām arī paredzēts izdalīt 2850 klēpjdatorus, kas būs paredzēti skolotājiem, priekšroku dodot tiem pedagogiem, kuri tikko sākuši darbu, vai tiem, kuriem nav datora.

Kā pastāstījusi Izglītības ministrijas Vispārējās izglītības departamenta direktore Jolanta Navickaite, mācību process skolās būs jāorganizē tā, lai pēc iespējas mazinātu saskarsmi starp dažādu klašu skolēniem, īpaši starp dažāda vecuma skolēniem. Skolām arī ieteikts izstrādāt vēlamās pārvietošanās shēmas no klasēm līdz ēdnīcai, tualetēm vai specializētajiem kabinetiem, bet ēdināšanu varēs organizēt gan klasēs, gan ēdnīcās.

Nodarbību sarakstus skolām ieteikts veidot tā, lai vajadzības gadījumā pēc iespējas vienkāršāk būtu pāriet uz tālmācību.

 

Top komentāri

O, tas ir jauki, ka skolās!
O
Un nevis morgos!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits