Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Nausēda: Ceru, ka pēc laika visi Lietuvas iedzīvotāji jutīsies kā uzvarētāji

Lietuvas prezidenta vēlēšanās uzvarējušais ekonomists Gitans Nausēda, kurš bija neatkarīgais kandidāts, paudis cerību, ka visi Lietuvas iedzīvotāji jutīsies kā uzvarētāji, kad būs pagājis laiks pēc viņa ievēlēšanas valsts augstākajā amatā.

"Es ceru, ka pēc kāda laika visi Lietuvas iedzīvotāji jutīsies kā uzvarētāji," viņš sacīja žurnālistiem, kad ieradās restorānā pie saviem atbalstītājiem.

Viņš pateicās Lietuvas iedzīvotājiem par atbalstu, "jo šāds atbalsts, visticamāk, neļauj šaubīties par to, ka mūs atbalsta liela daļa Lietuvas".

"Es redzu, ka cilvēki noticēja. Vissliktākais, kas ar mums tagad var notikt - ja mēs pievilsim cilvēku uzticēšanos. Es darīšu visu un es ceru, ka mana komanda darīs visu, atdos savus spēkus Lietuvai, lai nenotiktu tā, ka cilvēki viļas politikā kopumā," turpināja jaunievēlētais Lietuvas prezidents.

Jau vēstīts, ka Lietuvas parlamenta deputāte Ingrīda Šimonīte svētdien atzinusi savu sakāvi valsts prezidenta vēlēšanās un apsveikusi Nausēdu ar ievēlēšanu valsts prezidenta amatā.

Lietuvā svētdien notikušajā prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā uzvarējis ekonomists Nausēda, kurš bija neatkarīgais kandidāts, liecina centrālās vēlēšanu komisijas publiskotie provizoriskie rezultāti.

Saskaņā ar tiem Nausēda ieguvis 71,12% balsu, bet Šimonīte, kuru virzīja parlamenta opozīcijā esošā konservatīva partija "Tēvzemes savienība - Lietuvas kristīgie demokrāti", - 27,45% balsu.

Šie rezultāti iegūti, apkopojot datus no 1427 vēlēšanu iecirkņiem. Pavisam ir 1972 iecirkņi.

Pēc vēlēšanu iecirkņu slēgšanas Lietuvas centrālā komisija paziņoja, ka prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā piedalījās 53,43% balsstiesīgo. Tas bija mazāk nekā vēlēšanu pirmajā kārtā pirms divām nedēļām, bet vairāk nekā 2014.gada prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā.

Pirms divām nedēļām prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā par Šimonīti nobalsoja 31,31% vēlētāju un par Nausēdu - 30,94%. Pirmajā vēlēšanu kārtā piedalījās deviņi kandidāti. Kopumā vēlēšanu pirmajā kārtā bija deviņi kandidāti.

55 gadus veco Nausēdu, kas priekšvēlēšanu aptaujās gandrīz nemainīgi atradies reitingu tabulas augšgalā, sabiedrība iepazinusi galvenokārt kā ekspertu, kas desmit gadu garumā televīzijas ziņu pārraidēs komentējis Lietuvas ekonomisko situāciju. Politologu vērtējumā viņš tā arī turējies šā tēla rāmjos, necenšoties sevi parādīt kā politisko līderi un drīzāk solot būt atšķirīgu viedokļu samierinātājs un vienotājs.

Nausēda ir labēji centrisks kandidāts, kas sevi raksturojis kā konservatīvu un rietumnieciski domājošu, vienlaikus akcentējot norobežošanos no visām partijām. Viņa elektorāts ir ļoti plašs tiklab vecuma, kā izglītības un ieņēmumu līmeņa ziņā. Atbalstu viņam apliecinājis bijušais Lietuvas prezidents Valds Adamkus, savukārt Nausēdas kritiķi noskaņoti piesardzīgi un uzskata, ka viņš pārstāv lielā biznesa intereses.

Runājot par ārpolitiku, Nausēda atzinis, ka Lietuvai attiecībās ar Krieviju jāietur principiāla nostāja, nepiemirstot par notikumiem Ukrainā, taču vienlaikus jāuztur ekonomiskie un kultūras sakari un jāmīkstina retorika, "nelejot ūdeni uz Krievijas propagandas dzirnavām". Viņš iestājies par Eiropas Savienību kā par konfederāciju, par ekonomisko attiecību attīstīšanu ar Ķīnu, par sadarbību Ziemeļvalstu un Baltijas valstu formātā, ar laiku, iespējams, iesaistot tajā arī Lielbritāniju.

Politikas eksperti iepriekš norādījuši, ka Nausēdas ievēlēšanas gadījumā liela nozīme būs padomniekiem, ko viņš ap sevi pulcēs, jo viņam nav politiskās pieredzes, politisko partiju atbalsta, arī kā ekonomists viņš vairāk ir analizējis baņķieru lēmumus un ekonomiskos procesus, nevis piedalījies lēmumu pieņemšanā.

Pašreizējai Lietuvas prezidentei Daļai Grībauskaitei, kuras pilnvaru termiņš beigsies jūlijā, konstitūcija liedza kandidēt uz trešo piecu gadu pilnvaru termiņu pēc kārtas.

Top komentāri

Šokanīte dabūja kurvīti.
Š
Un tas ir LABI.
Aizsajūsmasaizrāvāselpa
A
Ceru, ka pēc laika visi Lietuvas iedzīvotāji jutīsies kā uzvarētāji, ja vien , līdzīgi Gribauskaitei, nebūs stādījuši par mērķi - iznīcināt Krieviju.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits