Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Lietuvas prezidents

Jaunais Lietuvas prezidents Nausēda devis zvērestu

Lietuvas jaunais prezidents Gitans Nausēda piektdien Seima svinīgā sēdē devis amata zvērestu, pārņemot pilnvaras no līdzšinējās prezidentes Daļas Grībauskaites, kas šajā amatā atradusies desmit iepriekšējos gadus.

Lietuvā notiek prezidenta vēlēšanu otrā kārta

Lietuvā svētdien vienlaikus ar Eiropas Parlamenta vēlēšanām notiek valsts prezidenta vēlēšanu otrā kārta, kurā noskaidrosies, kas stāsies ilggadējās prezidentes Daļas Grībauskaite vietā - Seima deputāte, bijusī finanšu ministre Ingrīda Šimonīte, vai ekonomists, ilggadējs Lietuvas SEB bankas prezidenta padomnieks Gitans Nausēda, kuri 12.maijā notikušajā pirmajā kārtā ieguva vislielāko vēlētāju atbalstu.

Lietuvas premjers sola demisionēt, ja neiekļūs prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis paziņojis, ka atkāpsies no valdības vadītāja amata, ja neiekļūs prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā. "Varu skaidri pateikt - ja es vai mēs šodien zaudēsim, ja neiekļūsim otrajā kārtā, es 12. jūlijā noteikti iesniegšu atlūgumu. Tā ir valdības darba pēdējā diena, un valdība demisionēs," sacīja Skvernelis svētdienas vakarā žurnālistiem savā vēlēšanu štābā.

Lietuvā izraugās Grībauskaites pēcteci amatā

Lietuvā svētdien notiek valsts prezidenta vēlēšanas, kurās vēlētājiem jāizraugās ilggadējās prezidentes Daļas Grībauskaites pēctecis, un divi saistoši referendumi, kuros tiks lemts par konstitūcijas grozījumiem attiecībā uz dubultpilsonības atļaušanu un Seima deputātu skaita samazināšanu.

Lietuvas prezidenta amata kandidāts Puteiķis aicina balsot par citiem kandidātiem

Lietuvas parlamenta deputāts, Centra partijas priekšsēdētājs Naglis Puteiķis, kurš kandidē valsts prezidenta vēlēšanās, piektdien apstiprināja, ka nav nobalsojis par sevi, atvainojās vēlētājiem un aicināja viņus balsot par citiem kandidātiem - premjerministru Sauļu Skverneli vai filozofu Arvīdu Juozaiti. Viņš skaidroja, ka tas jādara, lai novērstu neatkarīgā kandidāta, ekonomista Gitana Nausēdas iekļūšanu vēlēšanu otrajā kārtā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide