Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Kamēr lielākajā daļā pasaules bažas par vīrusu aug, Aleksandrs Lukašenko mudina baltkrievus strādāt

Atšķirīga pieeja pandēmijas draudiem

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Peksis
P
Tas kas ir jāskatās šobrīd. Zviedrijā un Itālijā pirmais saslimušais bija ar vinas dienas starpību 29.janvārī. Bet Itālijā ar visu ekstra karantinu saslimušo un miruso skaits proprcionali ir 15 reizes lielāks, Itālijā līknes aug vairak pat ar visu totālo karantinu. Tatad pirmais. Karantīna nav superlidzeklis. Otrkārt dazas tautas ir uzņēmīgākas pret virusu par citām. Trešais par ekonomikas graušanu vispār neieminos.
gunta
g
Ļoti augsts dzīves līmenis un Itālijā esot labas ģimenes attiecības , slimīgie varbūt dzīvo ilgāk , dabiskā atlase varbūt ir jau bijusi pie mums skarbāka ,arī klimata dēļ.
gunta
g
Tur 1 istabas dzīvoklī nedzīvo vairākas paaudzes , mums vajadzēja potencionāli slimos turēt viesnīcā , kā un kur un kas palīdz tiem kas ir viegli slimi un ārstējas mājās , jā ārsti uzrauga , bet cik zinu tad kam ir vairāk par 2 istabu dzīvokli , Zviedrijā droši vien var atļauties visi savu dzīvokli un pārtikas piegādi mājā , un to tieši valdība jauki ignorē ar8 naudas uzkrājumi ir
reptilis
r
...tieši tā.
 • 4
 • 5
Ieva Zagante
I
Kādiem pandēmijas draudiem? Tā jau sen ir izsludināta. Zviedrijā, tāpat kā pie mums būs epidēmija, tiklīdz saslims pietiekami daudzi.
reptilis
r
Kā man patīk sociāldarvinisti komentāros...,kamēr slimības un nāve neskar viņus pašus:))...tad viņi uzreiz kliedz - kāpēc mani neglābj?...kāpēc tieši es?..es taču esmu tik unikāls! ...a pārējie man pie pakaļas!
reptilis- Laiks dz.
r
Darvinisms jau nemelo - ja,mēs nebūtu cilvēki,tad zāles mums nebūtu vajadzīgas...vecie un slimie mirtu ,kā Dabā...nu, apmēram,kā pie citiem dzīvniekiem ...un uz ko mūs aicina Īstie dabas draugi:))) Bet vai mēs būtu cilvēki???
 • 2
 • 8
LaiksDzīvotLaiksMirt
L
Tev nepatīk sociāl-darvinisti? Bet Darvinisti ? Ar ko vieni meli labāki par otriem?
 • 6
 • 3
he-hee
h
Tas tipiski latviijciem: Viņiem liekas, ka visi viņiem parādā, lai ar gluži otrādi: Viņi ir parādā ļoti daudziem.
 • 4
 • 8
Josifs Vissarionovičs(Koba)
J
Lukašenko ir viens no nedaudzajiem saprātīgajiem politiķiem post-padomju telpā.
Ass
A
Varbut laiks celt mūri apkārt ,bet šoreiz visi ES dalibnieki!Praktiskos padomus var sniegt Baltijas valšu vadītāji.Mura vērtību noteiks gala rezultātā!
Irlielāmērāticams
I
ka zviedri ir gudrāki par pārējām tautām, kuras uzvedās, kā aptrakušu vistu bars. Tie, kuri vaimanā par veco ļaužu izmiršanu , neapjēdz, ka NOTIEK TAS, KAM SEN JAU BIJA JĀNOTIEK. Nedabīgā demogrāfiskā situācija jūs nožņaugs desmitreiz efektīvāk, un posts būs desmitreiz lielāks, nekā no mēra epidēmijas. Kā jūs iztēlojaties funkcionējam valsti, kur viens strādājošais uztura četrus pensionārus? Atjēdzieties taču un beidziet melot paši sev un viens otram!
ha, ha
h
IR LIELĀ MĒRĀ TICAMS, ka pret šo vīrusu veidojas tikai īslaicīga imunitāte tāpat kā, piemēram, pret iesnām, un arī tu attiecīgajā vecumā varēsi priecāties, ka nekļūsi par ekonomisku slogu sabiedrībai.
 • 24
 • 9
K
K
Cepuri nost Zvieru prieksa!
reptilis
r
Es jau vakar komentārā rakstīju,ka šī dažādā pieeja radīs draudus nākotnē ...,ja valstīs ar karantīnu būs daudz nesaslimušo cilvēku,tad tām būs jāievieš karantīnas pasākumi ar Zviedriju,jo zviedri būs infekcijas drauds citām valstīm,jo viņi daudzi būs pārslimojuši un vājie būs izmiruši,bet izdzīvojušie šo slimību uztvers,kā ""iesnas"" un būs ķīnas vīrusa nēsātāji:(((...tā kā - ar dievu Stokholma un prāmji:))) Vismaz līdz zāļu vai vakcīnas atrašanai!
Pravietisnejaukais>Svensons
P
Tu labi esi izvēlējies formulējumu - "globālā pašattīrīšanās". Bet, izpēti rūpīgi - vai tiešām tā ir "māte daba" ... .
 • 7
 • 1
Svenssons-Reptilim
S
Šī globālā zemeslodes pašattīrīšanās ļoti labi parāda, ka ir liela atšķirība starp miera laika vadītājiem un tādiem, kuri kā reizi spēj rīkoties uzšķiroši, stratēģiski un drosmīgi, liela spiediena ietekmē. Retā valstī ir vadoša politiskā elite, kas spēj mobilizēties kara laika apstākļiem 6 nedēļu laikā. Itālija ir lielisks piemērs. Zviedriem var pārmest visu ko, bet drosmes viņiem netrūkst šadā brīdī. Arī rīcība ir konkrēta. Par tās rezulta'tiem vēl vēsture str'īdēsies. Bet paskatamies Latviju - tikai pilnīgi bezmugurkaula puskoka lēcējs var izdomāt savest mājās no inficētām zemēm bāleliņus un palaist tos ganīties bez jebkādas momentānas ierobežošanas. Lielāku stulbumu grūti iztēloties. Piemēri ir n-tie visās malās un zemēs. Te nav viena skaidra risinājuma, nekur vairs, līdz ar to, diemžēl, viss tagad ir tikai mātes dabas rokās , proti, kas,kurš, cik, kad, cik daudz utml. Lavīna gāžas un to apturēt nevar, var tikai pielāgoties, patverties, sgatavoties un arī gatavoties dzīvei pēc lav.
 • 15
 • 3
reptilis-Svensonam
r
Ja,bijusī Vācijas bezjēdzgākā aizsardzības ministre nebūtu bikli klausījusies visādus Gabresusus no VVO un ķīniešu melīgos ""komunistus"",bet aizliegusi lidojumus no Ķīnas tūristiem ,strādniekiem,biznesmeņiem,tad epidēmijai sagatavotos mierīgi...nesteidzoties. Un arī ,kad Itālijā parādijās saslimšanas,tad visai Itālijai vajadzēja sēdēt karantīnā un pārējām ES valstīm strādāt un apgādāt Itāliju ar visu nepieciešamo un gatavoties epidēmijai citur ...pakāpeniski būtu sagādāti visi vajadzīgie elpināšanas aparāti ...respirātori...būtu izolēti cilvēki ar veselības problēmām un vecie cilvēki ,lai viņus neaplipina. Vīruss pārstaigātu pakāpeniski...lēnām...visiem pietiktu aparatūras....un galvenais - no vīrusa brīvie reģioni varētu strādāt un palīdzēt tiem ,kur ir grūtāk. Bet tagad ,kad ir dažādas stratēģijas - vienas valstis - Zviedrija ...Norvēģija...Somija...- saka - visi pārslimos un cik nomirs tik nomirs(tāds sociālais darvinisms) ....citas cenšās ierobežot daļēji....citi pilnībā
 • 8
 • 6
Svenssons
S
Nosauc valstis, kurās ir superefektīva karantīnas, kas norobežo iedzīvotājus no vīrusa? Latvija? Igaunija? Vācija? Pilnīgi nevienā valstī nav iespējams kontrolēt vīrusa izplatību - tikai to ierobežot. Kā teica Merkele, 70% no vāciešiem dabūs vīrusu, bet ne visi saslims vai saslims pamanāmi. Visi tik skaita ciparus, bet neviens nekomunicē iemeslus cipariem, piemēram, cietušo cilvēku demogrāfisko raksturojumu, sabiedrības veselības raksturojumu valstīs, kur ir daudz cietušo utt. Zviedru rīcība ir vai nu ģeniāla vai idiotiska - tas ir vispārzināms fakts, ka starp ģenialitāti un idiotismu ir šaura robeža. Kuram taisnība pierādīs cipari pēc 2 gadiem , kad varēs analizēt cietušo cilvēku skaitu kontekstā ar IKP un citiem makro rādītājiem, tajā skaitā veselu paaudzi, kuriem dēļ recesijas būs sačakarēta nākotne un dzīves.
 • 9
 • 2
reptilis-pavārs
r
Labi,ka esat pacēlis leikocītu līmeni...un tagad sākat arī domāt....
 • 5
 • 9
pavārs
p
Tev nu gan sanāca buljons no vīrusiem, leikocītiem un antivielām ))) Bet vispār, vajag biežāk masturbēt - baumo, ka tas palielina leikocītu līmeni :)
 • 7
 • 6
Dina
D
Zviedri ir prostitūtu nācija un kāsuši pārējiem virsū vienmēr. 2. pasaules kara laikā sūtijā nacistiem izejvielas; atdeva PSRS latviešu leģionārus, Swedbanka un SEB izlaupīja Latviju 2008.gadā, liekot Latvijas nodokļu maksātājiem maksāt par savām finašu afērām, un tagad aplipina pērējo Eiropu

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Melu tvertne: Rasu nemieri dezinformācijai(19)

Dezinformācijas un propagandas pētnieki secinājuši, ka dažādi ārvalstu aktori un grupas, tuvojoties ASV prezidenta vēlēšanām, steidz izmantot Tumšādaino dzīvībām ir nozīme kustību, lai, sējot dažādas...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits