Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

ES jaunnedēļ rīkos neformālu imigrācijas samitu

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks nolēmis jaunnedēļ sasaukt neformālu Eiropas Savienības (ES) līderu sanāksmi, lai uzlabotu reakciju uz imigrācijas krīzi.

"Ja mēs gribam izvairīties no visļaunākā, mums mūsu pasākumi jāīsteno straujāk," Tusks norādījis ES valstu līderiem.

Sanāksme notiks Valletā uzreiz pēc samita ar Āfrikas valstīm.

Tikšanās mērķis ir izvērtēt līdz šim spertos soļus, konkrēti - sadarbību ar Turciju, 160 000 patvēruma pieprasītāju sadalīšanu ES dalībvalstu starpā un jauno imigrantu lietu izskatīšanas centru izveidošanu, kā arī, lai spriestu par ES ārējās robežas nostiprināšanu, norādījis Tusks.

Šobrīd ES sāk īstenot plānu, kas paredz divu gadu laikā no Itālijas un Grieķijas uz citām dalībvalstīm pārvietot 160 000 imigrantu.

Plāns tiek īstenots, neraugoties uz to, ka četras ES Austrumeiropas dalībvalstis - Čehija, Slovākija, Ungārija un Rumānija - to noraidījušas.

Atbilstoši Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) datiem šogad Eiropā, šķērsojot Vidusjūru, kopumā ieradušies jau vairāk nekā 757 000 nelegālo imigrantu.

Viņu lielākā daļa necenšas palikt Itālijā vai Grieķijā - pirmajās Eiropas Savienības valstīs, kuras viņi sasniedz -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits