Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Koperfīlds #MeToo kontekstā aicina nepārsteigties ar apsūdzībām

Pasaulslavenais burvju mākslinieks Deivids Koperfīlds savā sociālā tīkla Instagram kontā publiskojis attēlu ar tekstu, kurā paudis atbalstu pret seksuālu uzmākšanos vērstajai kustībai #MeToo, taču vienlaikus uzsvēris - nevajag pārsteigties ar skaļiem apvainojumiem un nosodījumu, jo nepamatotas apsūdzības seksuālā vardarbībā var izpostīt cilvēka dzīvi un karjeru.

Pats Koperfīlds, kurš ir pasaulē vislabāk pelnošais burvju mākslinieks, nu jau vairākkārt pats apsūdzēts seksuālā vardarbībā. The Independent ziņo, ka savā ierakstā Instagram šovbiznesa zvaigzne, visticamāk, atsaucas uz 2007. gadā pret viņu vērsto apvainojumu - kādreizējā skaistumkaraliene Leisija Kerola apgalvoja, ka Koperfīlds viņu iespundējis savā mājā Bahamu salās un uzmācies viņai. Kerolas apgalvojumi tika izmeklēti, bet oficiāla apsūdzība Koperfīldam netika izvirzīta, savukārt pati Kerola vēlāk tika aizturēta, jo bija melojusi un nepatiesi apvainojusi seksuālā vardarbībā jau citu personu.

Nu pret Koperfīldu #MeToo ietvaros vērsts vēl viens apvainojums vardarbībā - neilgi pēc tam, kad viņš nāca klajā ar šo paziņojumu, bijusī modele Britnija Lūisa publiski paziņoja, ka burvju mākslinieks 1988. gadā viņu uzaicinājis uz vienu no saviem šoviem pēc tam, kad bija piedalījies kādā skaistumkonkursā kā žūrijas loceklis, tad vēl tikai 17 gadus veco modeli esot sazāļojis, ziņo The Independent. Lūisa apgalvoja, ka esot redzējusi, ka "Koperfīlds viņas dzērienā kaut ko ieber". Modele esot prasījusi, ko viņš dara, uz ko Koperfīlds esot atbildējis: "Es tikai dalos." Pēc tam viņa esot manījusi, ka viņai tiek vilktas nost drēbes, bet jau nedaudz vēlāk zaudējusi samaņu. 

Koperfīlds atgādināja, ka jau 2007. gadā pret viņu vērstas viltus apsūdzības, un nu "viņam jāpārcieš vēl viena vētra".

Ierakstā Instagram mākslinieks norādīja: "Iedomājieties, kā tas ir, kad jūsu un jūsu ģimenes dzīve tiek apgriezta kājām gaisā. Trīs gadi un simtiem mediju publikāciju, apvainojumi, kurus izmeklēja FIB, vien lai pēc tam pieķertu apvainotāju vēl vienā viltus apsūdzībā jau citam vīrietim." Koperfīlds norādīja, ka viņam bijis jāsadzīvo ar simtiem apmelojošu publikāciju, kamēr par sievietes, kura pret viņu vērsa nepatiesos apvainojumus, aizturēšanu ziņu bijis maz.

Koperfīlds norādījis, ka vēlas, lai #MeToo kustība - kampaņa, kurā gan sievietes, gan vīrieši iedrošināti publiski dalīties ar savu pieredzi un stāstiem par piedzīvotu seksuālu uzmākšanos vai cita veida seksuālu vardarbību - uzplauktu un turpinātos, taču vienlaikus mudināja rūpīgi ieklausīties un izsvērt informāciju, pirms izdarīt skaļus apvainojumus.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Covid-19 uzplūds liek atjaunot ierobežojumus

Straujš atklāto inficēšanās ar jauno koronavīrusu gadījumu skaita pieaugums pēdējās nedēļas laikā vairākās pasaules valstīs spiedis atlikt plānoto ierobežojumu atcelšanu un pat ieviest stingrus iz...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits