Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Seksuālā vardarbība

Priestera Zeiļas lieta nodota kriminālvajāšanai

Valsts policija (VP) nodevusi kriminālvajāšanas uzsākšanai lietu, kurā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteris Pāvels Zeiļa tiek turēts aizdomās par cilvēku tirdzniecību, bet vēl divi vīrieši - par seksuālu vardarbību.

Entuziasms "uz papīra", ne darbos: Vien 19 eiroparlamentārieši mācīsies atpazīt seksuālu vardarbību

No 751 Eiropas Parlamenta deputātiem tikai 19 pieteikušies dalībai pilotprojektā, kura ietvaros mācīs, kā atpazīt un novērst seksuālu vardarbību darba vietās. Kaut pieteikšanās kursam bija brīvprātīga, zemā aktivitāte krasi kontrastē ar to deputātu skaitu, kas pērn oktobrī atbalstīja rezolūciju par nepieciešamību ieviest obligātu deputātu apmācību šajā jomā - tādi bija 580, vēsta EUObserver.

HRW ziņojums: Seksuāla vardarbība pret sievietēm Ziemeļkorejā ir ikdiena

Ziemeļkorejā - valstī, kurā jau tā lielākajai daļai cilvēku, kas nav pietuvināti valdošajai elitei, dzīve nav rožaina, - vēl krietni smagāk klājas sievietēm, kuru liktenis nereti ir vīriešu rokās un tas, kā beigsies šī diena, atkarīgs no konkrētā policista, karavīra, valdības darbinieka nodomiem. Ar šādiem skarbiem secinājumiem apjomīgā ziņojumā klajā nākusi cilvēktiesību aizstāvju organizācija Human Rights Watch (HRW), kuras darbinieki pētījuma ietvaros intervējuši 54 no Ziemeļkorejas aizbēgušos.

Par seksuālu vardarbību aizdomās turēto priesteri Zeiļu atbrīvo pret 5000 eiro

Aizdomās par cilvēku tirdzniecību un seksuālo vardarbību turētais Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteris Pāvels Zeiļa atbrīvots pret 5000 eiro lielu drošības naudu, aģentūrai LETA apliecināja Valsts policijas (VP) pārstāve Simona Grāvīte. Viņa skaidroja, ka aizstāvības puse iesniedza lūgumu policijā mainīt drošības līdzekli apcietinājumu pret drošības naudu. Izvērtējot aizdomās turētā veselības stāvokli, procesā esošos materiālus un konsultējoties ar uzraugošo prokuroru, tika nolemts apmierināt lūgumu un mainīt esošo drošības līdzekli, piemērojot drošības naudu 5000 eiro apmērā.

ASV tiesa noteiks sodu komiķim Bilam Kosbijam

ASV tiesa otrdien noteiks sodu 81 gadu vecajam komiķim Bilam Kosbijam, kurš atzīts par vainīgu nepiedienīgā uzbrukumā vainu pastiprinošos apstākļos.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide