Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -1 °C
Apmācies
Svētdiena, 29. marts
Agija, Aldonis

Seksuālā vardarbība

VP pārtraukusi bordeļa darbību Rīgas centrā

Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes likumsargi aizvadītajā nedēļas nogalē pārtraukuši kāda bordeļa, kurā nodarbinātas ārvalstu sievietes, informēja VP

Audžuvecāki gadiem ilgi mocījuši vairākus nepilngadīgus bērnus

Valsts policija ir pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par audžuģimenē konstatētiem nodarījumiem vairāku gadu garumā, ko vecāki vērsuši pret savā aizgādniecībā esošiem nepilngadīgajiem bērniem. Izmeklēšanā noskaidrots, ka no aizbildņu puses sistemātiski tikusi veikta fiziska un emocionāla vardarbība ilgstošā laika periodā kopumā pret astoņām nepilngadīgām personām, tostarp divas nepilngadīgās meitas cietušas no seksuālās vardarbības. Aizdomās par noziedzīgajiem nodarījumiem aizturēti abi audžuvecāki. Šī gada 24. septembrī kriminālprocess nodots prokuratūrā kriminālvajāšanas uzsākšanai, portālam Diena.lv pavēstīja VP.

ASV 23 gadus meklēts pedofils pats ierodas iecirknī un padodas

ASV Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) jau kopš 1996.gada meklētais Veins Artūrs Silsbijs, kuram veiksmīgi izdevies no varasiestādēm izvairīties 23 gadus, pēkšņi nolēmis padoties un atbildēt likuma priekšā. Viņš negaidīti ieradies Oregonas pilsētas policijas iecirknī un paziņojis, ka padodas, vēsta ASV raidorganizācija CNN.

Ar sadarbību nepietiek, lai sasniegtu mērķi - dzimumnoziegumu mazināšanu

Jau kopš 2009. gada pastāv Rīcības plāns nepilngadīgo aizsardzībai no noziedzīgiem nodarījumiem pret tikumību un dzimumneaizskaramību. Tomēr, izvērtējot tā ieviešanas rezultātus, secināts, ka daudzus pasākumus nav izdevies ieviest dažādu iemeslu, arī ekonomiskās krīzes ietekmes, dēļ, norāda Tieslietu ministrijas (TM) pārstāve Ksenija Vītola.

Apsūdzības un noliegumi

Sporta sabiedrību pagājušajā nedēļā pāršalca ziņa par basketbola zvaigznes Kristapa Porziņģa apsūdzību izvarošanā, kas esot veikta aizvadītajā gadā Ņujorkā drīz pēc tam, kad sportists guva smagu ceļgala savainojumu. Cietusī sieviete apgalvo, ka Porziņģis piedāvājis viņai samaksāt 68 tūkstošus ASV dolāru par klusēšanu, tomēr vēlāk pārdomājis, tāpēc viņa vērsusies pie varas iestādēm. Šādi notikumi profesionālajā sportā nav ikdiena, tomēr ir gana bieži sastopami.

Priestera Zeiļas lieta nodota kriminālvajāšanai

Valsts policija (VP) nodevusi kriminālvajāšanas uzsākšanai lietu, kurā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteris Pāvels Zeiļa tiek turēts aizdomās par cilvēku tirdzniecību, bet vēl divi vīrieši - par seksuālu vardarbību.

Entuziasms "uz papīra", ne darbos: Vien 19 eiroparlamentārieši mācīsies atpazīt seksuālu vardarbību

No 751 Eiropas Parlamenta deputātiem tikai 19 pieteikušies dalībai pilotprojektā, kura ietvaros mācīs, kā atpazīt un novērst seksuālu vardarbību darba vietās. Kaut pieteikšanās kursam bija brīvprātīga, zemā aktivitāte krasi kontrastē ar to deputātu skaitu, kas pērn oktobrī atbalstīja rezolūciju par nepieciešamību ieviest obligātu deputātu apmācību šajā jomā - tādi bija 580, vēsta EUObserver.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide