Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Facebook pārstāvji ar Eiropolu apsprieduši islāmistu propagandas apkarošanu

Sociālā tīkla Facebook pārstāvji šonedēļ piedalījās sarunās ar Eiropas policijas aģentūru jeb Eiropolu par to, kā apturēt un dzēst ar vardarbību un terorismu saistītus islāmistu paziņojumus, attīstot cīņu pret šādu propagandu tiešsaistes vidē. Sociālā tīkla pārstāvji devās uz Nīderlandes pilsētu Hāgu, kur ceturtdien notika sarunas Eiropola galvenajā mītnē, piektdien paziņoja šīs Eiropola amatpersonas.

Sarunās piedalījās arī sociālā tīkla Instagram amatpersonas un policisti no Lielbritānijas, Francijas un Beļģijas, un šo sarunu mērķis bija "identificēt augšupielādētu teroristu un vardarbīga ekstrēmisma saturu un nodrošināt tā ātru dzēšanu" abu sociālo tīklu platformās, teikts Eiropola paziņojumā.

Eiropols pēdējos divus gadus ir strādājis kopā ar Facebook, lai samazinātu piekļuvi interneta propagandai, paziņoja šīs aģentūras Interneta vienības vadītājs Vinsents Semestre.

Daļa no šī mērķa bija atrast veidus, kā tikt galā ar jaunām tendencēm, kā arī to, kā aizstāvēties pret šādiem pārkāpumiem.

Facebook ir paudis apņemšanos dzēst teroristu izveidotus kontus un paziņojumus, kas atbalsta terorismu, tiklīdz būs tos identificējis.

Semestre sacīja, ka 99% šādu paziņojumu tiek identificēti un apturēti, bet Eiropols mēģina noskaidrot, kā propagandisti apiet pretpasākumus, kuri jau ieviesti Facebook.

Džihādistu grupējumam Islāma valsts atrodoties uz sakāves robežas Irākā un Sīrijā, tā digitālā klātbūtne ir sarukusi.

Semestre tomēr brīdināja, ka apstākļos, kad kalifāta "[propagandas] producēšanas spēja ir samazinājusies, tā atbalstītāju kopiena ir uzņēmusies daļu atbildības par šī satura radīšanu". Viņš sacīja, ka šādu saturu ir sevišķi grūti noteikt ar datorprogrammām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits