Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 23. februāris
Haralds, Almants

Aptaujas liecina, ka atbalsts "dzelteno vestu" akcijai krietni sarucis

Pēc Francijas prezidenta Emanuela Makrona paziņojuma par minimālās mēnešalgas palielināšanu un nodokļu atvieglošanu pensionāriem, atbalsts "dzelteno vestu" protestētiem strauji sarucis, liecina otrdien publiskotās sabiedriskās domas aptaujas.

Uzņēmuma Opinionway veiktā aptauja liecina, ka 54% respondentu vēlas protestu izbeigšanu, bet 45% atbalsta protestu turpināšanos.

Savukārt uzņēmuma Odoxa veiktās aptaujas rezultāti bija pretēji. Šajā aptaujā 54% respondentu vēlējās protestu turpināšanos, bet 46% sacīja, ka gribētu, lai protesti beidzas.

Taču abas aptaujas liecina, ka atbalsts protestētājiem kopumā ir ievērojami samazinājies.

Iepriekš vismaz divi no trīs aptaujātajiem pauda atbalstu protestiem, kas sākās pirms aptuveni četrām nedēļām kā reakcija uz plānoto degvielas nodokļa paaugstināšanu, bet ātri pārauga plašākā kustībā pret Makrona politiku.

Jaunākās aptaujas arī liecina, ka sabiedrības domas dalās jautājumā par to, vai Makrons savā 13 minūšu ilgajā uzrunā tautai pirmdienas vakarā bijis pārliecinošs. Prezidenta uzrunu noskatījās aptuveni 23 miljoni cilvēku.

Opinionway aptauja, kas tika veikta pēc telekanāla LCI pasūtījuma, liecina, ka 49% skatītāju uzskata prezidenta runu par "pilnīgi" vai "lielākoties" pārliecinošu, bet 50% skatītāju bija pretējās domās.

Laikraksta Le Figaro un radio un televīzijas Franceinfo pasūtītā aptauja, ko veica Odoxa, liecina, ka 40% respondentu uzskata Makrona runu par pārliecinošu, bet 59% tā nedomāja.

Vairums aptaujāto norādīja, ka atbalsta Makrona ierosināto minimālās mēnešalgas palielināšanu un nodokļu atvieglošanu pensionāriem un darbiniekiem, kuri strādā virsstundas.

Makrona popularitātes reitingi pēc šīs runas ir divtik labi, cik reitingi pēc runas 27. novembrī, kad viņš neizrādīja nekādu piekāpšanos protestētājiem.

Opinionway aptauja tika veikta pirmdienas vakarā, pa telefonu iztaujājot 991 cilvēku, bet Odoxa aptauja šorīt tika veikta internetā, un tajā piedalījās 992 cilvēki.

Top komentāri

Apžēliņ, kā nu sāks gaudot
A
Dienas INTERNETSUŅI, kas sen jau Makronam kapu izrakuši, paši no Dieva Tiesas un elles izbēgt CERĒDAMI!
loģiski spriežot
l
Līdz šim 1/4 daļa bija pret protestiem, bet 3/4 - par protestiem. Daļai pensionāru atcelts nodokļa paaugstinājums (viņi iegūs papildus 20-40 eiro mēnesī), minimālās algas saņēmēji saņems par 123 eiro vairāk. Šīm kategorijām neliels, bet uzlabojums ir. Bet viņi ir tikai maza daļa no protestētājiem. Ja tagad 1/2 pret protestiem un 1/2 par protestiem, tas nozīmē, ka 1/4 kaut ko ir ieguvusi un nomierinājusies, bet atlikušās 2/4 daļas neko nav ieguvušas, viņiem neatliek nekas cits kā turpināt protestēt, lai panāktu savu prasību izpildi. Turklāt lielākā daļa prasību nav ekonomiskās, bet gan politiskās prasības. Politiskās prasības nevar tikt apmierinātas ar minimālās algas palielināšanu.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits