Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Protesti

Londonas vides aktīvistu protesti tiks izbeigti ceturtdien

Vides aktīvistu protesti, kas izvērsti vairākos Londonas centra rajonos, tiks izbeigti ceturtdien, trešdien pavēstīja organizatori. "Kustība Extinction Rebellion rīt brīvprātīgi izbeigs Marmora arkas un Parlamenta laukuma blokādi," pavēstīja organizācija, piebilstot, ka noslēguma ceremonija notiks Haidparkā.

Vācieši iziet ielās protestā pret augstajām mitekļu cenām

Tūkstošiem cilvēku Berlīnē un citās Vācijas pilsētās sestdien piedalījušies protestos pret nemitīgi augošajām īres maksām un mājokļu trūkumu. Protestu organizatori Berlīnē apgalvoja, ka tajos piedalījušies 40 000 cilvēku.

Makrons lūdz premjeru tikties ar partiju vadītājiem un protestu rīkotāju pārstāvjiem

Francijas prezidents Emanuels Makrons svētdien lūdzis premjerministru Eduāru Filipu tikties ar parlamentā pārstāvēto partiju vadītājiem, reaģējot uz sestdien notikušajiem vardarbīgajiem protestiem pret degvielas nodokļa palielināšanu un dzīves dārdzību, kuros visā valstī cietuši 263 cilvēki. Vienlaikus uz sarunām tiks uzaicināti arī Dzelteno vestu protestu rīkotāju grupas pārstāvji, norādījuši avoti Elizejas pilī.

Francijā dzelteno vestu protestos piedalījušies 81 000 demonstrantu

Francijā sestdien "dzelteno vestu" protestos pret degvielas nodokļa palielināšanu piedalījies teju 81 000 demonstrantu, pavēstīja Iekšlietu ministrija. Tā ir aptuveni trešā daļa no skaita, kāds tas bija protestos pirms nedēļas. Aptuveni 8000 demonstrantu izgāja Parīzes ielās.

Policija Parīzē pret protestētājiem liek lietā asaru gāzi

Francijas policija sestdien lika lietā asaru gāzi un ūdens lielgabalu, lai izkliedētu protestētājus, kas Elizejas laukos centās izlauzties cauri policijas kordonam, no notikumu vietas vēsta ziņu aģentūras AFP žurnālists.

Protestu aktivitātes pieauguma gads Krievijā

Gada pēdējais mēnesis vēl nav pienācis, taču pētnieku apkopotie dati rāda, ka 2018. gads ieies Krievijas vēsturē strauji pieaugušā protestu skaita dēļ. Pagājušajā nedēļā publicētajā pētījumā uzskaitīts, ka pēdējos 12 mēnešos Krievijā jau notikuši vairāk nekā 2500 masu protesti – salīdzinājumā ar pēc šīs pašas metodes uzskaitītajiem 1500 gadā pirms tam. Galvenokārt protestētājus vienojusi neapmierinātība ar pensiju reformu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide