Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Beļģijas tiesa pārtrauc izskatīt Pudždemona izdošanas lietu

Beļģijas tiesa pārtraukusi izskatīt lietu par katalāņu separātistu līdera un bijušā Katalonijas premjerministra Karlesa Pudždemona un viņa kabineta veselības ministra Antonio Komina izdošanu Spānijai, ceturtdien paziņojis Pudždemona advokāts.

Gan Pudždemons, gan Komins pagājušā gada maijā tika ievēlēti Eiropas Parlamentā (EP).

Savukārt Eiropas Savienības (ES) tiesa decembrī atzina, ka viņi kā EP deputāti bauda tiesisko imunitāti, ja vien EP pēc Spānijas lūguma to neatceļ.

"Beļģijas tiesa atzīst mūsu imunitāti un izlēmusi apturēt aizturēšanas un izdošanas orderi," tviterī pavēstījis advokāts.

Viņš piebildis, ka tiesa atcēlusi arī jebkādus Pudždemona un Komina brīvības ierobežojumus.

Kā atzinusi tiesa, kamēr EP nav atcēlis viņu imunitāti, jebkādas tiesiskas darbības, kas saistītas ar katalāņu separātistu līderu izdošanu Spānijai, nav iespējams turpināt.

Pats Pudždemons tviterī paziņojis, ka "Spānijai jārīkojas tāpat kā rīkojusies Beļģijai un jāievēro likums".

Katalonijas valdība 2017.gada 1.oktobrī, par spīti Madrides aizliegumam, sarīkoja referendumu, kurā vairums dalībnieku atbalstīja Katalonijas neatkarību, un reģionālais parlaments 27.oktobrī nobalsoja par neatkarības pasludināšanu no Spānijas.

Spānijas Senāts drīz pēc tam nobalsoja par tiešās pārvaldes atjaunošanu Katalonijā, un toreizējais Spānijas premjerministrs Marjano Rahojs atlaida Katalonijas valdību un reģiona parlamentu, izsludinot jaunas reģionālās vēlēšanas.

Pudždemons un vairākas citas augsta ranga Katalonijas amatpersonas tūlīt pēc neatkarības pasludināšanas aizbēga uz Beļģiju, baidoties no aizturēšanas par Katalonijas neatkarības referenduma noorganizēšanu.

Tikmēr tiem katalāņu separātistu līderiem, kas palika Spānijā, Spānijas Augstākā tiesa par neatkarības referenduma sarīkošanu piespriedusi ilgstošus cietumsodus.

Pēc viņu notiesāšanas Madride atkārtoti izdeva orderus arī trimdā esošo katalāņu separātistu līderu aizturēšanai, un Pudždemons oktobrī padevās Beļģijas varasiestādēm.

Beļģijā uzturas arī bijušais Katalonijas kultūras ministrs Luiss Pudžs. Tā kā viņš nav EP deputāts, viņam joprojām draud izdošana Spānijai, lai gan līdz šim gan Beļģijas, gan Vācijas, gan Skotijas tiesas visus Madrides pieprasījumus izdot katalāņu separātistu līderus ir noraidījušas.

Top komentāri

LV pret Tautu pašnoteikšanos
L
Latvijas Ārlietu ministrija Katalonijas lietā ir nostājusies pret Tautu pašnoteikšanās tiesībām!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits