Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Katalonija

Komponiste Laura Gustovska izcīnījusi uzvaru starptautiskā kompozīciju konkursā Katalonijā

23. februārī Kataloņu mūzikas pilī (Palau de la Música Catalana) Barselonā tika apbalvoti starptautiskā kormūzikas kompozīciju konkursa Orfeó Català laureāti un pirmatskaņoti godalgotie skaņdarbi. Latviešu komponistes Lauras Gustovskas kompozīciju CXLVI ar Šekspīra soneta vārdiem starptautiskā žūrija atzina par labāko skaņdarbu viendabīgo koru kategorijā, un to pirmatskaņoja Katalonijas koru asociācijas sieviešu koris Voxalba.

Barselonas protestos pieaug vardarbība

Barselonā piektdienas vakarā katalāņu separātistu protestu laikā notika vardarbīgu sadursmju eskalācija, radikāliem protestētājiem pilsētas centrā metot akmeņus un petardes uz policistiem, kas atbildēja ar asaru gāzi un gumijas lodēm.

Katalonijā protestu dēļ atcelti reisi un bloķēti ceļi

Katalonijā piektdien atcelti reisi un bloķēti autoceļi saistībā ar katalāņu separātistu izsludināto ģenerālstreiku, protestējot pret Spānijas Augstākās tiesas lēmumu notiesāt deviņus separātistu līderus.

Katalonijas līderis aicina ievērot mieru

Spānijas autonomā Katalonijas reģiona prezidents aicinājis izbeigt vardarbīgos protestus, kas šonedēļ pārņēma reģiona galvaspilsētu Barselonu pēc tam, kad Spānijas Augstākā tiesa piesprieda bargus cietumsodus neatkarības kustības līderiem.

Katalonijas premjers aicina izbeigt vardarbību protestos

Katalonijas reģiona valdības vadītājs Kims Torra ceturtdienas naktī aicināja nekavējoties izbeigt vardarbīgās sadursmes starp protestētājiem un policiju, kas jau trīs dienas pēc kārtas notikušas Barselonā, un brīdināja, ka šī vardarbība kaitē katalāņu separātistu kustības tēlam.

Spānijas tiesa Katalonijas līderiem piespriež cietumsodus

Spānijas Augstākā tiesa pirmdien piespriedusi 13 gadu cietumsodu bijušajam Katalonijas vicepremjeram Urialam Džunkerasam, atzīstot viņu par vainīgu musināšanā uz dumpi un valsts līdzekļu izšķērdēšanā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide