Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Centrāleiropas valstis rosina atbalstīt Frontex ar militāru misiju

Eiropas Savienības (ES) robežapsardzības aģentūra Frontex joprojām nav pietiekami spēcīga un tā jāatbalsta ar jaunu civilmilitāru misiju, kas iesaistītos robežu aizsardzībā un nelegālo imigrantu deportēšanā, ierosinājuši vairāku Centrāleiropas valstu aizsardzības ministri."Mēs uzskatām, ka tā (Frontex) nespēj pildīt savus uzdevumus veidā, kas būtu savlaicīgs un atbilstošs pašreizējai situācijai," pēc Vīnē notikušās sanāksmes, kurā piedalījās desmit ES dalībvalstis un kandidātvalstis, rezumēja Austrijas aizsardzības ministrs Hanss Pēters Doskocils.

Jaunā misija varētu tikt bāzēta Grieķijā vai citās ES dalībvalstīs, ja mainītos migrācijas ceļi, žurnālistiem norādīja Doskocils.Viņš gan neminēja, cik lielus militāros kontingentus būtu gatavas piedāvāt valstis, kuras nākušas klajā ar šo iniciatīvu.Ministri gatavojas savu priekšlikumu nosūtīt ES augstākajai pārstāvei ārlietu un drošības jautājumos Federikai Mogerīni līdz 12.aprīlim, pavēstīja Doskocils.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Swedbank grupa reorganizē vadības sastāvu(6)

Zviedrijas Swedbank grupa reorganizējusi vadības struktūru, kā arī atbrīvojusi no amatiem galveno risku pārvaldnieci un Baltijas segmenta vadītāju. Grupas vadības amatpersonu skaits reorganizā...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits