Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

ECDC izslēdzis Latviju no ceļojumu brīdinājuma kartes tumši sarkanās zonas

Eiropas Slimību un profilakses centrs (ECDC) ir Latviju izslēdzis no ceļojumu brīdinājuma kartes tumši sarkanās zonas, kura apzīmē Eiropas valstis ar visaugstāko inficēšanās līmeni ar Covid-19, liecina ECDC ceturtdien atjauninātā karte.

Latvija tumši sarkanajā zonā, kura liecina, ka 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 500 gadījumus, atradās kopš tās ieviešanas ceļojumu brīdinājuma kartē janvāra beigās.

No ceturtdienas Latvija ir sarkanajā zonā, kur 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir starp 150 un 500 gadījumiem.

No Baltijas valstīm brīdinājuma kartes tumši sarkanajā zonā ir palikusi Igaunija, bet Lietuva tāpat kā Latvija ir sarkanajā zonā.

Pašlaik Latvija starp Eiropas Savienības (ES) un Eiropas ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, kurās ir visaugstākais inficēšanās līmenis ar Covid-19, ir nonākusi sestajā vietā.

ECDC aplēses par situāciju divās iepriekšējās nedēļās no 15.februāra līdz 28.februārim liecina, ka Latvijā kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir 496,9 gadījumi. Līdz šīs nedēļas sākumam augstāks 14 dienu inficēšanās līmenis nekā Latvijā bijis Čehijā, Igaunijā, Slovākijā, Slovēnijā un Maltā.

Igaunijā pēdējo divu nedēļu inficēšanās līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir sasniedzis 1038,5 gadījumus, kas ir otrs augstākais īpatsvars starp ES un EEZ valstīm aiz Čehijas. Savukārt Lietuvā saslimstības līmenis ir turpinājis kristies un pēdējās divās nedēļās ir 229,3 gadījumi, liecina ECDC dati.

Latvijā ir krities arī 14 dienu mirstības rādītājs ar diagnosticētu Covid-19 uz vienu miljonu iedzīvotāju. Latvija ir sestajā vietā starp ES un EEZ valstīm, jo iepriekšējās divās nedēļās tas bijis 87,5 gadījumi.

Augstāka mirstība ar diagnosticētu Covid-19 uz vienu miljonu iedzīvotāju aizvadītajās divās nedēļās bijusi Čehijā, Spānijā, Portugālē, Slovākijā un Ungārijā. Lietuvā attiecīgais rādītājs ir 58,7, bet Igaunijā - 66,2 gadījumi.

ECDC ceļošanas brīdinājuma kartē lielākā daļa Eiropas teritorijas joprojām atrodas sarkanajā zonā. Tumši sarkanajā zonā bez Igaunijas ir arī Čehija, Slovākija, Malta, kā arī atsevišķi reģioni Zviedrijā, Polijā, Francijā, Itālijā, Slovēnijā un Ungārijā.

Oranžajā zonā, kur 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir starp 25 un 150 gadījumiem, atrodas Somija, izņemot Helsinku apkārtni, kā arī liela daļa Dānijas, Grieķijas, Norvēģijas un vēl daži reģioni Eiropā.

Savukārt zaļajā zonā, kur 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir mazāka par 25 gadījumiem, atrodas vien Islande un divi reģioni Norvēģijā.

 

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits