Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

EK brīdina Lielbritāniju par tiesiskām sekām Brexit vienošanās nosacījumu neievērošanas gadījumā

Eiropas Komisija (EK) aicinājusi Lielbritāniju atteikties no plānotā likumprojekta daļām, kas neievērotu Brexit līgumu, un lika noprast, ka tam var būt tiesiskas sekas.

EK viceprezidents Marošs Šefčovičs sarunās aicināja Lielbritānijas valdību pēc iespējas ātrāk izņemt šīs daļas no likumprojekta un noteikti izdarīt to līdz mēneša beigām.

Eiropas Savienība (ES) nekautrēsies izmantot tiesiskus mehānismus, lai atbildētu uz līguma pārkāpumiem, paziņoja EK.

Lielbritānijas kabineta kancelejas ministrs Maikls Govs, kurš šobrīd ir augstākā par Brexit atbildīgā amatpersona, pavēstīja, ka noraida Šefčoviča ultimātu.

"Es skaidri izteicos (..), ka mēs neatsauksim šo likumprojektu, un viņš to saprata," paziņoja Govs.

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons vēlas, lai Lielbritānijas Iekšējā tirgus likumprojekts ignorē Brexit līguma nosacījumu, saskaņā ar kuru uz Ziemeļīriju atteiktos atšķirīgi pēc Brexit muitas noteikumi nekā uz pārējo Lielbritāniju.

Taču šī Brexit lūguma daļa tiek uzskatīta par būtisku, lai izvairītos no stingrās robežas atjaunošanās starp Ziemeļīriju, kas ir daļa no Lielbritānijas, un Īriju, kas ir ES dalībvalsts.

Saskaņā ar nopludinātu EK dokumentu, kas nonācis ziņu aģentūras DPA rīcībā, EK varētu ierosināt pārkāpumu procedūras pret Lielbritāniju pēc Brexit pārejas periodā, kas ilgs līdz gada beigām, ja Lielbritānija pieņems minēto likumprojektu.

Govs sacīja, ka ar kopīgas komitejas starpniecību būtu jāpanāk saprašanās par to, kā īstenot Brexit līguma nosacījumu par atšķirīgiem muitas nosacījumiem Ziemeļīrijai.

Šefčovičs atklāja, ka norādījis Govam, ka Lielbritānija, ierosinot šādu likumprojektu, ir nopietni kaitējusi savstarpējai uzticībai.

Pēc Brexit sarunas Londonā notiek jau trīs dienas, un ES Brexit sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē pārmeta Lielbritānijai, ka tās nostāja tajās nav konstruktīva.

Lai gan Lielbritānija ES atstāja jau 31.janvārī, līdz gada beigām ilgst pārejas periods, kura laikā cita starpā jāpanāk vienošanās par jauno savstarpējās tirdzniecības līgumu.

Ja vienošanos neizdosies panākt, abu pušu attiecības tirdzniecībā turpmāk regulēs Starptautiskās tirdzniecības organizācijas (STO) noteikumi.

Top komentāri

ak vai
a
"Eiropas Savienība (ES) nekautrēsies izmantot tiesiskus mehānismus" Eiromarasmatiķi ir aizmirsuši, ka ES likumi Lielbritānijā vairs nav spēkā...
statistika
s
Anglijas eksports uz ES ir 43%, Anglijas imports no ES ir 51%. Francijai ir negatīva tirdzniecības bilance ar visām ES dalībvalstīm, izņemot Lielbritāniju. Britu zvejnieki izzvejo tikai 25% zivju savos teritoriālajos ūdeņos, bet 75% - svešie ES zvejnieki. Pēc Brexita visas zivis paliks britiem. Zivis ir labs produkts. Briti varēs vairāk ēst zivis un citus jūras produktus un neko vairs nepirkt no Francijas. Francijai radīsies izdevība dāvināt savus pārtikas pāripalikumus Āfrikai. Lielbritānijai dārgā ES pārtika vairs nebūs vajadzīga, varēs imortēt lētāku un kvaitatīvāku pārtiku no Amerikas.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits