Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropas Komisija

EK vērtēs Amazon darbības atbilstību ES konkurences noteikumiem

Eiropas Komisija (EK) trešdien sākusi izmeklēšanu pret ASV tiešsaistes tirdzniecības kompāniju Amazon saistībā ar bažām, ka Amazon darbība gan kā tiešsaistes tirgotājam, gan tirdzniecības platformai ir pretrunā Eiropas Savienības (ES) konkurences noteikumiem.

Nav skaidrs, vai EK tiks pie jauna vadītāja

Eiropas Parlamenta (EP) jaunajam sasaukumam otrdien būs jābalso par Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderu izvirzīto Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amata kandidāti Urzulu fon der Leieni. Vācijas aizsardzības ministres nominēšana ietekmīgajam postenim izsaukusi plašu kritiku, tāpēc ir liela varbūtība, ka EP neapstiprinās viņu par EK vadītāju uz pieciem gadiem. Tādā gadījumā ES draudētu institucionālā krīze.

Kauja par Eiropas krēsliem

Tikko darbu sākuši jaunievēlētie eiroparlamentārieši, kas nozīmē arī jaunas cīņas par amatiem Eiropas Komisijā. Kas būs jaunie ES stūrmaņi, kuriem jāmēģina izvest lielo Eiropas kuģi cauri gaidāmajām politiskajām vētrām un satricinājumiem?

Demokrātija var pastāvēt pie ratiem?

Nedēļas pirmajā pusē Eiropadomē – dalībvalstu un Eiropas Savienības (ES) līderu sanāksmē – tika pieņemts lēmums par kandidāti uz Eiropas Komisijas (EK) nākošās priekšsēdētājas amatu nominēt patlabanējo Vācijas aizsardzības ministri, kristīgo demokrātu pārstāvi Urzulu fon der Leieni.

Tusks: Leienas izraudzīšana bija demokrātiska

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks mudināja Eiropas Parlamenta (EP) deputātus atbalstīt Eiropas Komisijas prezidenta amatam nominēto Vācijas politiķi Urzulu fon der Leienu, sakot, ka Eiropas Savienības (ES) līderu lēmums bijis demokrātisks.

Dažāda reakcija uz Leienes virzīšanu Eiropas Komisijas prezidenta krēslā

Eiropas Savienība (ES) ir tikusi pie vienas no augstākajām amatpersonām, kas nomainīs līdzšinējo bloka vadību. Eiropas Parlamenta (EP) jaunais sasaukums trešdien par ES likumdevēja spīkeru ievēlēja itāli Dāvidu Mariju Sasoli, kuru bija izvirzījusi pēc deputātu skaita otra lielākā – sociālistu – frakcija. Saskaņā ar vienošanos bijušais televīzijas raidījumu vadītājs Sasoli EP vadīs divarpus gadu, bet pēc tam viņu amatā nomainīs konservatīvo pārstāvis.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide