Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

EK vērtēs Amazon darbības atbilstību ES konkurences noteikumiem

Eiropas Komisija (EK) trešdien sākusi izmeklēšanu pret ASV tiešsaistes tirdzniecības kompāniju Amazon saistībā ar bažām, ka Amazon darbība gan kā tiešsaistes tirgotājam, gan tirdzniecības platformai ir pretrunā Eiropas Savienības (ES) konkurences noteikumiem.

Amazon gan pārdod preces tieši, gan ļauj mazākiem tirgotājiem pārdot produkciju Amazon platformā.

EK izmeklēšana koncentrēta uz to, kā kompānija izmanto mazāko uzņēmumu datus, lai izvērtētu jaunākās tendences un iepirkšanās paradumus. EK izvērtēs, vai šāda prakse nesniedz Amazon negodīgas konkurences priekšrocības.

"Komisijas sākotnējie noskaidrotie fakti liecina, ka Amazon izmanto konkurencei jūtīgu informāciju par tirgotājiem platformā, to produktiem un darījumiem platformā," paziņoja EK, kas ir ES konkurences uzraugs.

Kompānijām, kas pārkāpušas bloka stingros konkurences noteikumus, draud sods, kas var sasniegt 10% no to kopējā gada apgrozījuma.

Izmeklēšanā cita starpā tiks analizēts, vai un kā Amazon tirdzniecības platformas datu izmantojums ir sniedzis kompānijai negodīgas konkurences priekšrocības.

Tāpat tiks vērtēti Amazon kritēriji, atsevišķiem tirgotājiem ļaujot piekļuvi tā dēvētajai Buy Box, kas ļauj klientiem preces no konkrētā tirgotāja ievietot tieši Amazon iepirkšanās grozā.

Lielākā daļa pirkumu platformā tiek veikti ar Buy Box starpniecību, norādīja EK, kas pētīs, cik lielā mērā tas ļauj Amazon izmantot konkurences jūtīgu informāciju, ko snieguši tirgotāji.

Amazon jau izpelnījusies kritiku par labvēlīgu nodokļu vienošanos ar Luksemburgu. 2017.gadā EK kompānijai lika atmaksāt nodokļos 250 miljonus eiro.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Atkāpusies Somijas finanšu ministre(10)

Somijas finanšu ministre Katri Kulmuni piektdien atkāpusies no amata, nākot atklātībā, ka viņa iztērējusi 56 000 eiro no nodokļu maksātāju naudas publiskās runas stundām.

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits