Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

EP deputāti aicina veidot Eiropas veselības savienību

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ir pieņēmuši rezolūciju par ES turpmāko sabiedrības veselības stratēģiju, kurā aicina veidot Eiropas veselības savienību, informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

Rezolūcijā, kuru piektdien, 10.jūlijā, EP deputāti pieņēma ar 526 balsīm par, 105 pret un 50 atturoties, pausta EP nostāja par ES turpmāko sabiedrības veselības stratēģiju pēc Covid-19.

EP deputāti aicina "izdarīt pareizos secinājumus" no Covid-19 krīzes un ciešāk sadarboties veselības jomā, veidojot Eiropas veselības savienību. Tai jāietver veselības aprūpes kvalitātes minimuma standarti, kas pamatoti stresa testu rezultātos. Stresa testi ir steidzami jāveic, lai atklātu veselības aprūpes sistēmu trūkumus un pārbaudītu, vai tās ir gatavas iespējamam Covid-19 atkārtotam uzliesmojumam.

Rezolūcijā aicināts steidzami veidot Eiropas veselības reaģēšanas mehānismu, kas ļautu visa veida veselības krīzēs efektīvāk koordinēt zāļu un medicīniskā aprīkojuma stratēģiskās rezerves un nodrošināt to darbību. Gaidāmajā ES Farmācijas stratēģijā jāietver pasākumi, lai svarīgākās zāles ātrāk darītu pieejamas Eiropā. Ir jādažādo arī medikamentu piegādes ķēde, lai garantētu cenas ziņā pieejamu piekļuvi zālēm jebkurā laikā.

Deputāti ļoti atzinīgi vērtē jauno programmu EU4Health, kurai paredzēts 9,4 miljardu eiro finansējums, tomēr norāda, šajā jomā ir vajadzīgi arī ilgtermiņa ieguldījumi un saistības. Viņi pieprasa izveidot īpašu Eiropas Savienības (ES) fondu, lai uzlabotu slimnīcu infrastruktūru un veselības pakalpojumus. 

Tāpat EP deputāti prasa stiprināt Eiropas Slimību profilakses un kontroles centru un Eiropas Zāļu aģentūru un veikt kopīgus pētījumus veselības jomā. Viņi norāda, ka Covid-19 krīze nav beigusies un aicina nodrošināt visas pasaules cilvēkiem ātru, taisnīgu, vienlīdzīgu un cenas ziņā pieņemamu piekļuvi gaidāmajām Covid-19 vakcīnām un terapijām. 

EP arī aicina sistemātiskāk izmantot ES kopīgo iepirkumu, lai izvairītos no konkurences starp dalībvalstīm sabiedrības veselības apdraudējumu laikā, 

Jau ziņots, ka EP aicinājis veidot saskaņotu ES sabiedrības veselības politikas izveidi, un rezolūcijā par jauno ES daudzgada budžetu un ekonomikas atveseļošanas plānu pēc 2020.gada EP deputāti aicināja izveidot jaunu atsevišķu Eiropas veselības programmu.

Pēc tam EK nākamās paaudzes ES atveseļošanas plāna kotekstā ierosināja izveidot jaunu 9,4 miljardu eiro vērtu programmu EU4Health pārrobežu veselības apdraudējumu risināšanai un veselības aprūpes sistēmu stiprināšanai 2021.-2027.gada budžeta periodā.

Top komentāri

Aizsajūsmasaizrāvāselpa
A
Aizbrauciet uz Belgradu, dabūsiet "stresa testu"! Tik galvu piesargiet!
Linn
L
Leiputriju sola velli,kā ta iebāziet savu nolāpīto vakcīnu vienā vietā
Dans Robalds
D
EP deputātiaiz nekā nedarīšanas vai darīšanas imitācijas drīz mēģinās gluži kā boļševiki bikses novilkt pār galvu.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits