Laika ziņas
Šodien
Apmācies

EP mudina vērsties pret Ķīnas radītajiem kiberdraudiem

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti otrdien apstiprināja Eiropas Savienības (ES) Kiberdrošības sertifikācijas shēmu produktiem, procesiem un pakalpojumiem, vienlaikus paužot dziļas bažas par Ķīnas IT klātbūtni ES, portālu Diena.lv informēja EP preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.

Kiberdrošības akts tika apstiprināts ar 586 balsīm "par" un 44 balsīm "pret", 36 deputātiem atturoties. Tas paredz izveidot pirmo ES mēroga kiberdrošības sertifikācijas shēmu, kas kalpotu kā apliecinājums sertificēto produktu, procesu un pakalpojumu kiberdrošībai.

EP pieņēma arī rezolūciju ar aicinājumu ES līmenī vērsties pret Ķīnas tehnoloģiju klātbūtnes radītajiem draudiem. Deputāti pauda bažas par aizdomām, ka Ķīnas uzņēmumu izstrādātais 5G aprīkojums ļauj ražotājiem un valsts iestādēm neatļauti piekļūt ES pilsoņu un uzņēmumu datiem un telesakariem. Ķīna šīs aizdomas kategoriski noraidījusi. Visskaļāk šajā sakarā izskanējis Ķīnas IT giganta Huawei vārds, kura ražotajai tehnikai jau uzlikti ierobežojumi vairākās valstīs, tostarp ASV valsts sektorā.

EP deputāti pauda satraukumu par Ķīnas likumdošanu, kas paredz uzņēmumiem pienākumu sadarboties ar valsts iestādēm, proti, pauda bažas par iespējamo spiegošanu un datu nodošanu Ķīnas varasiestādēm.Deputāti aicina Eiropas Komisiju un dalībvalstis izstrādāt vadlīnijas drošības risku mazināšanai 5G tīklu izveidē, piemēram, iegādājoties aprīkojumu no dažādiem piegādātājiem, ieviešot vairākposmu iepirkuma procesus un īstenojot stratēģiju, kas paredz mazināt atkarību no ārvalstu kiberdrošības tehnoloģijām.

Deputāti arī mudina Eiropas Komisiju pilnvarot ES Kiberdrošības aģentūru ENISA izstrādāt sertifikācijas shēmu, kas nodrošinātu 5G tīklu atbilstību augstākajiem drošības standartiem.

Kiberdrošības akts, par kuru EP deputāti jau neformāli vienojušies ar dalībvalstu pārstāvjiem, uzsver būtiskas infrastruktūras - energotīklu, ūdensvadu, energoapgādes un banku sistēmu - sertifikācijas nozīmi. Līdz 2023. gadam Eiropas Komisijai jāizvērtē, vai kāda no brīvprātīgajām shēmām būtu jāpadara obligāta.

Top komentāri

Domāts ASV Vēstniecībai
D
Es domāju .ka Latvijas iedz;ivotājiem pēc palīdzības būs jāgriežās pie Krievijas Federācijas ,un Ķīnas tautas republiku ,lai no Latvijas iztriektu ASV SALAŠŅAS !!!!! ASV es jūs izkūpināšu caur skursteni es jums to garantēju kopā r jūsu kalpiem Rinkēviču un Kariņu !!!
Ķīna nav normāla valsts
Ķ
Tā ir nacistiska valsts.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!


Aktuāli