Laika ziņas
Šodien
Smidzina
Rīgā +6 °C
Smidzina
Sestdiena, 4. aprīlis
Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis

ES stājušies spēkā stingrāki pretterorisma pasākumi

Eiropas Savienībā (ES) piektdien stājās spēkā stingrāki pasākumi noziedzības un terorisma apkarošanai, kas paredz uzlabot drošību, efektīvāk daloties ar informāciju.

Jaunajiem noteikumiem, kas stiprina Šengenas Informācijas sistēmu (SIS), ir jāpalīdz robežsargiem un tiesībsargājošajām iestādēm, kā arī jānodrošina lielāka aizsardzība pazudušiem bērniem un pieaugušiem invalīdiem, paziņoja Eiropas Komisija (EK).

ES dalībvalstīm tagad ir "pienākums radīt SIS trauksmes signālu visiem gadījumiem, kas saistīti ar teroristu likumpārkāpumiem," samazinot iespējas, ka aizdomās turētie varētu izsprukt.

Līdz nākamā gada beigām arī Eiropols tiks informēts par visiem SIS terorisma trauksmes signāliem.

"Mēs šodien aizveram kritisku drošības plaisu ES," paziņoja ES migrācijas komisārs Dimitris Avramopuls.

"Dalībvalstīm būs pienākums ieviest terorisma trauksmes signālus pastiprinātajā Šengenas Informācijas sistēmā. Jebkuram, kas rada draudus, vairs nevajadzētu palikt nemanītam," viņš piebilda.

ES drošības komisārs Džuljens Kings sacīja, ka ES centās "stiprināt dalīšanos ar informāciju un likt mūsu informācijas sistēmām efektīvāk strādāt kopā".

Jaunie noteikumi arī paredz ievērot pastiprinātos ES personas datu aizsardzības noteikumus, teikts EK paziņojumā.

Piemērs draudiem, pret kuriem aizsardzība jānodrošina jaunajiem noteikumiem, ir 33 gadus vecs Francijas džihādists Medhi Nemušs. 2014.gada maijā viņš nogalināja četrus cilvēkus Briseles Ebreju muzejā, lai gan 2012.gada decembrī bija iekļauts SIS.

Vācijas robežsargi 2014.gada martā reģistrēja Nemuša atgriešanos no Sīrijas un par to informēja Franciju, tomēr viņam izdevās nokļūt Beļģijā un īstenot uzbrukumu.

Sistēmā tiks reģistrēti arī iebraukšanas aizliegumi un lēmumi sūtīt atpakaļ cilvēkus, kas ES uzturas neatbilstoši noteikumiem.

SIS ietver gandrīz 79 miljonus ierakstu, un 2017.gadā informācija no šīs sistēmas tika iegūta piecus miljardus reižu, vēstīja EK.

Top komentāri

Apčidrinskis
A
Ir tāda anekdote- "Esesieši noslēdza visas izejas. Štirlics izgāja caur ieeju". Eiropa laiž iekšā nelegālos imigrantus masveidā un nekontrolēti, un imitē kaut kādu "cīņu ar terorismu", kas faktiski ir orientēta uz likumpaklausīgo iedzīvotāju ierobežošanu, cenzūras ieviešanu un čakarēšanu.
vēl neilgas
v
Mērķeles pūles "bēgļu" uzņemšanā, un... visa jevropa varēs, drošības pēc, staigāt ar ieročiem pilnām kabatām. Totāli.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits