Laika ziņas
Šodien
Migla

Francijas kreisie un labējie radikāļi noraida Makrona piekāpšanos

Francijas kreisie un labējie radikāļi kā nepietiekamus noraidījuši prezidenta Emanuela Makrona priekšlikumus pacelt minimālo algu un samazināt nodokļus, ko viņš piedāvājis, reaģējot uz "dzelteno vestu" protestiem.

Kreiso radikāļu līderis Žans Liks Melanšons un Sociālistu partijas līderis Olivjē Fors nosodīja Makronu, skaidrojot, ka viņš spēris soļus, par kuriem būs jāmaksā vienkāršiem cilvēkiem, nevis tiem, kuriem ir "milzu bagātības".

Melanšons pieļāva, ka sestdien varētu notikt protestu piektā kārta: "Piektais cēliens pilsoņu revolūcijas sākumam šajā valstī, būs liela mobilizācija."

Makrons ir "atteicies no dažām savām fiskālajām kļūdām, un tas ir labi, bet atsakās atzīt, ka tas, kas tiek apstrīdēts, ir viņa aizstāvētais modelis," tviterī skaidroja galēji labējo līdere Marina Lepēna.

Izrādot ievērojamu pretimnākšanu "dzelteno vestu" protestu dalībniekiem, Makrons pirmdien paziņoja, ka, sākot ar nākamo gadu, minimālā mēnešalga tiks palielināta par 100 eiro.

Makrons piekāpies arī attiecībā uz izteikti nepopulāro nodokļu palielināšanu pensionāriem, ko ieviesusi viņa valdība.

Francijā protesti sākās pagājušajā mēnesī, auto īpašniekiem paužot sašutumu par plānoto degvielas nodokļa paaugstināšanu. Taču pakāpeniski protestos sāka skanēt arī citi saukļi, aktīvistiem norādot, ka Makrona valdībai vienkāršo cilvēku problēmas nerūp.

Sestdien Francijā "dzelteno vestu" protestos, kuru gaitā izraisījās demonstrantu sadursmes ar policiju, tika aizturēti 1723 cilvēki.

Parīzē, kur protestētāji aizdedzināja automašīnas un mēģināja celt barikādes, policija pret demonstrantiem lika lielā ūdens lielgabalus un asaru gāzi.

Top komentāri

jautājums
j
"Žans Liks Melanšons un Emanuels Makrons". Franciski šo cilvēku vārdi ir: Jean-Luc Mélenchon un Emmanuel Macron. Pirmais jautājums: kāpēc burtu "u" vārdā "Emmanuel" Diena atveido ar "u", bet vārdā "Jean-Luc" to pašu burtu atveido ar "i"? Loģiski būtu vai nu "Emanuels un Žanluks" vai "Emaniels un Žanliks". Otrais jautājums: kāpēc Diena vienu vārdu "Jean-Luc" sadala divos vārdos "Žans Liks"? Ja tie būtu divi atsevišķi vārdi, tad tos rakstītu "Jean Luc", bet "Jean-Luc" ir viens vārds. Piemēram, Makrona pilnais vārds ir "Emmanuel Jean-Michel Frédéric Macron", kur pirmais vārds ir "Emmanuel", otrais ir dubultvārds "Jean-Michel" (Žanmišels nevis Žans Mišels) un trešais vārds ir "Frédéric".
aptaujas
a
Jaunākā aptauja rāda, ka Makrona runa frančus nebūt nav pārliecinājusi, joprojām 59% franču Makronam neuzticas un 54% aicina turpināt dzelteno vestu protestus.
Marianna
M
Parkopeju vakardienas postu. Tiesam zel, ka neviens zurnalists nav papulejies uzrakstit, kur shiem traciem aug kajas. FR bija loti speciga vidusskjira. Tie, kuriem nav nekadu uber ienakumu, bet, kuri ar savam 2 algam gimene, var dzivot pietiekami nodrosinatu dzivi un maksat savu muza aiznemumu hipotekas kreditam. Holands ar savu soc politiku saaka atklati znaugt privato biznesu, grozot jau taa arkartigi smago nodoklju politiku. Makrons to turpina. Tas, ka cilveki iet ielas, ir pilnigi normali, jo shis nodoklju znaugs un dzives dardziba radikali maina francu vidusskjiras dzivesveidu. Hipotekarie krediti japardod. Shai agrak stiprajai viduskjirai vairs nekas nepieder, vinji vairs nevar but droshi par savu nakotni, par to, ka vinju berni vares studet, par to, ka viniem bus darbs. FR ir viens no augstakajiem bezdarbiem. Un shi pati viduskjira ir taa, kura pilda FR valsts kasi, maksajot neormalos soc nodokljos visu n-to imigrantu pabalstus.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits