Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Cietušās sievietes un radinieki neapmierināti ar valdības attieksmi un lēno procesu, kas kavē cieņpilni pārbedīt tuviniekus

Īrija atvainojas par deviņiem tūkstošiem mirušo bērnu

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
vientiesīc
v
Apvienotajām nācijām vajag ieviest gadskārtēju atvainošanos dienu. Tad visi cilvēki, organizācijas un valstis varētu atvainoties viens otram. Un visi noteikti justos labāk.
Piebriedis rumaks
P
baznicaas regulari nostiprina un iesveeta izvadkanalus?
Rasa
R
Baznīca bija pirmā kas sāka ieviest bāreņu namus Eiropā, līdz tam nevienai organizācijai tas neinteresēja. Kas attiecās uz ārlaulības bērniem, jā, bija laiki kad ar to nelepojās. Acīmredzot tajās patversmēs aprūpe nebija labākajā līmenī. Toties tagad taisa abortus un viss kārtībā.
Dubultā morāle
D
Vienmēr ir interesējis, kur paliek noziedzīgo/neētisko seksuālo notikumu otra dalības puse – VĪRIEŠI? Kādu atbildības daļu sabiedrība novirza uz vīriešiem? Pagaidām - rokas par īsām. Pat ne doma šajā virzienā.
palasi Īrijas vēsturi
p
No 1960. līdz 1990. gadam Īrijā notika vardarbīgi konflikti, kuros vairāk nekā 3,500 cilvēki gāja bojā un vairāk nekā 47,500 tika ievainoti.
 • 5
 • 0
Rambo
R
Liec vīriešus mierā, kuce!
 • 4
 • 13
man ar jautājums> Dubultā...
m
Kur paliek sievietes kas pašas pēc sava brīva prāta neētiksi un bezatbildīgi nodarbojas ar sex ar vīriešiem? Kādu atbildības daļu tās uzņemsies?
 • 6
 • 11
atliek
a
tikai gaidīt,kad Kremlis un latviijci par visu ko sadarīja okupācijas gados atvainosies...
Krievija parādā reparācijas
K
Un daļa Latvijas teritorijas vēl ir okupēta.
 • 7
 • 5
>atliek
&
gaidīt jau var, tikai sagaidīt diez vai izdosies. Nekas neliecina par to ka viņi justos vainīgi....
 • 9
 • 4
ko lai saka
k
Krējum, neesi letiņš un pamēģini pats noskaidrot, brēkuli mans. Tātad - līdz 1980 īri bija katoļu fanātiķi 90% un atlikušos 10 ļāva kaut cept uz iesma. Baznīcai Īrijā bija četras par patversmēm dēvētas koncentrācijas nometnes, kur šito visu darīja. Atbildīgais par noziegumiem ir cilvēks, pareizāk cilvēki, kas varēja pārtraukt mocīšanu ar vienu publisku pavēli. PĀVESTI no Leo13 līdz Jancim23.
Krējums Saldais
K
"Vecīt, turēju tevi gudrāku, vai maz esi vecais krējums?" . . . . Redzi - raksts jau nav par upuriem. Raksts ir par to, ka vainīga Katoļu Baznīca. Un es tam nepiekrītu. Nepiekrītu, jo 1.Aiz katras konkrētas necilvēcības stāv konkrēts vārds un uzvārds. Nevis Baznīca, kā instūcija vai sistēma. 2.Baznīca ir pēdējā, kas pārstāv dekalogu. Lai kļūtu un būtu par kristieti, jāievēro 10 baušļi. Principā. Ja nojauc šo sistēmu, tad ir Bezpredjels - tad katrs izdomā savas morāles un uzvedības normas. Principā. Vieniem norma ir tradicionāla ģimene, citiem norma ir viendzimuma attiecības, bet trešajiem - kanibālisms, jo garšo cilvēka gaļa. Un es nevēlos dzīvot pasaulē, kur cilvēciņi izdomā savas uzvedības normas, jo tas ir tas pats, kā satiksme bez ceļu satiksmes noteikumiem.
 • 11
 • 1
Krējums Saldais
K
"Patversmes atļāva Īrijas valdība, jo baidījās no baznīcas spiediena, tām bija valsts statuss." . . . Ja valsts statuss, kāds sakars ar Baznīcu? . "Pārējo uzraudzību darīja klosteru personāls, vēl katoliskāks cilvēks būt nevar..." . Tad kurš vainīgs? Klostera personāls? Piekrītu. Katrs konkrēts cilvēks. Nevis katolis, luterānis vai ortodoks. . PS. Raksta Autoram iesaku doties pieredzes apmaiņā uz musulmaņu zemēm un tur cīnīties par sieviešu un ārlaulībā dzimušo bērnu tiesībām. Galu galā - tur tas notiek pašlaik, nevis kā Īrijā pirms simtiem gadu.
 • 9
 • 0
piebilde
p
Īrija bija vienīgā Eiropas zeme, kur komunisti nepulcējās svētdienās, jo izslēgtu no baznīcas. Patversmes atļāva Īrijas valdība, jo baidījās no baznīcas spiediena, tām bija valsts statuss. Pārējo uzraudzību darīja klosteru personāls, vēl katoliskāks cilvēks būt nevar. Protestantu lordi 2/3 bija baisi sadisti, bet viņi tādus lēģerus NEIERĪKOJA. Beidzot - kurš vaino prezidentus par pogaino bandītu noziegumiem?!?!. Tam ir premjeri, iekšministri un galvenie poličpriekšnieki. Vecīt, turēju tevi gudrāku, vai maz esi vecais krējums?
 • 3
 • 1
Krējums Saldais
K
Fanātiķus izlaižam, bet katoļi bija. Skat vēsturi. Kas tālāk? Patversmes NAV baznīcas struktūra. Katrai patversmei ir savs vadītājs, kas nosaka konkrēto kārtību. Ja vadītājs nav kompetents vai vēl kaut kas skiktājs, kāpēc jāvaino baznīca? Nevienam tās sievietes neinteresēja, ja jau patversmes zem baznīcas. Ja cēlie angļu protestantu lordi ierīkotu savas patversmes, tad varētu salīdzināt - jā, sliktie katoļi. Mūsu valstī, piemēram, daudziem nepatīk policija, visādi menti un musori esot, kukuļus ņemot, kā var lasīt Inetā. Pēc jūsu analoģijas iznāk, ka pie tā vainīgs Levits un iepriekšējie prezidenti, jo lūk, tie ir cilvēki, kuri ar vienu publisku pavēli var sakārtot visu sistēmu.
 • 8
 • 3
ta nu gan
t
Mums ļoti patīk, kad valdība atvainojas, valdība uzņemas vainu, valdība izmaksā kompensācijas. Tā sieviete, kas raud ar savas mātes fotogrāfiju rokā varēja otrā rokā paņemt vecmāmiņas fotogrāfiju un padomāt, kurš viņas māti nosūtīja dzemdēt prom no acīm, lai saglabātu ģimenes labo reputāciju. Pareizi premjers teica "viena "nepatīkama patiesība" – visa sabiedrība ir līdzvainīga notikušajā"
Bonifācijs
B
Un šie suņi kaut ko pārmetīs par ieslodzīto fašistu gulagiem pec otrā pasaules kara?
Krējums Saldais
K
Ja autors nenorādīs precīzi baznīcas sakaru ar rakstā minētajiem faktien, tad tā ir melu kastes ziņa.
Krējums Saldais
K
"Baznīca un reliģija bijā tā kas nogalināja šos bērnus Īrijā!" . . . Bazīcai un reliģijai ar to nav nekāda sakara. Visu izdarīja konkrēti cilvēki.
 • 10
 • 4
rūgtā patiesība
r
Baznīca un reliģija bijā tā kas nogalināja šos bērnus Īrijā! Tumsonība un necilvēciksums, ne ticība dievam. Dievam ar šo fašismu nav nekāda sakara! Ādolfs svilināja cilvēkus arī ar dieva svētību...
 • 7
 • 4
Krējumam
K
Par baznīcas sakaru ar šo visu vairāk izlasi kaut šeit: https://www.bbc.com/news/world-europe-55622548 The leader of the Catholic Church in Ireland, Archbishop Eamon Martin, said he accepted that the Church was part of a culture in which "people were frequently stigmatised, judged and rejected".
 • 6
 • 1
Krējums Saldais
K
Sorry, paskatījos kas ir autors un sapratu, ka tas ir turpinājums viņa sērijai par sazvērastības teorijām.
 • 10
 • 7

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits