Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Junkers: Serbija un Melnkalne varētu pievienoties ES 2025. gadā

Serbija un Melnkalne varētu pievienoties Eiropas Savienībai (ES) 2025. gadā, otrdien sacīja Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers.

"Tas ir orientējošs datums, lai iedrošinātu tos, uz kuriem tas attiecas, konsekventi īstenot procesus," runājot Eiropas Parlamentā dažas stundas pirms EK izklāstīs savu jauno Rietumbalkānu stratēģiju, sacīja Junkers.

ES valstīm ir jāpalīdz Rietumbalkānu valstīm to ceļā uz bloku, viņš piebilda.

"Tās visas vēl ir ļoti tālu no kritēriju sasniegšanas," sacīja Junkers. "Bet mums ir jāsasniedz roka mūsu partneriem Rietumbalkānos, mums tiem ir jāpalīdz uzņemties šo sarežģīto ceļu."

Kandidātvalstīm ir jāatrisina savi robežkonflikti, pirms tās varēs pievienoties ES, uzsvēra Junkers. Blokam jau šobrīd nākas dzīvot situācija, kad turpinās robežstrīds starp dalībvalstīm Slovēniju un Horvātiju.

"Vēl vienu reizi tas neatkārtosies - ne ar mani," sacīja Junkers. "Šīs problēmas ir jāatrisina pirms iestāšanās, vai arī jaunu iestāšanos nebūs."

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Diena jautā

Vai stingrāki ieroču aprites likumi samazinātu masu slaktiņu skaitu ASV?

Kopā nobalsojuši: 61

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Slovākija neratificēs Stambulas konvenciju(19)

Slovākija neratificēs Eiropas Padomes Stambulas konvenciju, kuras mērķis ir izskaust vardarbību pret sievietēm, piekāpjoties spiedienam no koalīcijas partneru un reliģisko organizāciju puses, tre...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis

Eiropā

Vairāk Eiropā

ASV

Vairāk ASV

Krievija

Vairāk Krievija

Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi

Cits

Vairāk Cits