Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Junkers: Serbija un Melnkalne varētu pievienoties ES 2025. gadā

Serbija un Melnkalne varētu pievienoties Eiropas Savienībai (ES) 2025. gadā, otrdien sacīja Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers.

"Tas ir orientējošs datums, lai iedrošinātu tos, uz kuriem tas attiecas, konsekventi īstenot procesus," runājot Eiropas Parlamentā dažas stundas pirms EK izklāstīs savu jauno Rietumbalkānu stratēģiju, sacīja Junkers.

ES valstīm ir jāpalīdz Rietumbalkānu valstīm to ceļā uz bloku, viņš piebilda.

"Tās visas vēl ir ļoti tālu no kritēriju sasniegšanas," sacīja Junkers. "Bet mums ir jāsasniedz roka mūsu partneriem Rietumbalkānos, mums tiem ir jāpalīdz uzņemties šo sarežģīto ceļu."

Kandidātvalstīm ir jāatrisina savi robežkonflikti, pirms tās varēs pievienoties ES, uzsvēra Junkers. Blokam jau šobrīd nākas dzīvot situācija, kad turpinās robežstrīds starp dalībvalstīm Slovēniju un Horvātiju.

"Vēl vienu reizi tas neatkārtosies - ne ar mani," sacīja Junkers. "Šīs problēmas ir jāatrisina pirms iestāšanās, vai arī jaunu iestāšanos nebūs."

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Čehijā pieminēs Prāgas pavasara apspiešanu(9)

Čehijā un Slovākijā šajā nedēļā pieminēs 50. gadadienu kopš Padomju Savienības vadītā militārā iebrukuma, kas apspieda toreizējās Čehoslovākijas mēģinājumus reformēt komunistisko iekārtu. Tā...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis

Eiropa

Vairāk Eiropa

ASV

Vairāk ASV

Krievija

Vairāk Krievija

Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi

Cits

Vairāk Cits