Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Pudždemons aicina katalāņus demokrātiski pretoties Madrides varai

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Hūgo Vācietis >no barikād vācietis
ES DOMĀJU KA LATVIJA VĒL ILGI ATCERĒSIES ŠĪS NOEVĒJU VALDĪBAS ATTIEKSMI PRET KATALONIJU !!! UN TO ŠOREIZ LATVIJA PARĀDĪS VĒLĒŠANĀS !
Lembergs
L
Neesmu nobarojies lops, esmu trūkumcietējs. Pēdējās ... varbūt. Vai KĀDS zin, ka rītdienu sagaidīs?
 • 2
 • 2
hrv0301
h
šīs vēlēšanas šiem nobarotiem lopiem būs rūgtas ! Un varbūt pēdējās... cik var.....?
 • 5
 • 2
reptilis
r
Es visu laiku komentāros atbalstīju Katalonijas neatkarību....,bet šorīt es noklausījos raidījumu,kurā ļoti labi ir paskaidrots - kāpēc Katalonija vairs neatgūs neatkarību:(((... - Katalonija neatkarību neiegūs viena paša galvenā iemesla dēļ - kataloņu tauta savā teritorijā ir palikusi mazākumā!!!!! Un tas ir noticis migrantu pieplūduma dēļ no Spānijas. Pēc aptaujām Katolonijā ir tikai35% kataloņu. Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas Latvijā bija apmēram 52% latviešu...,ja turpinātos migrantu ieplūšana no PSRS ,tad pēc dažiem gadiem latvieši būtu kataloņu situācijā...un būtu Latvijas autonomā republika Krievijas Federācijas sastāvā....ar kultūras autonomiju Brīvdabas muzejā:))):(((...PSRS sabruka pēdējā brīdī. Ceru ,ka ES sabruks arī laicīgi,kamēr nebūs notikušas neatgriezeniskas demogrāfiskās sekas.
reptilis- reptilim
r
Nezinu...nezinu...skumja ir visa šī situācija...
 • 2
 • 0
reptilis-ļuļa
r
...demokrātiskā sabiedrība? ...vai par naudu izveidotas ietekmes grupas?
 • 2
 • 2
reptilim
r
turpinājums. Vēlēšanās 48% ir ieguvušas neatkarības partijas, 39% - spāņu partijas, 9% - tie, kas ir vienkārši labvēlīgi referendumam. Mūsu izpratnē "galēji kreisie" ir vājprāts. Bet Katalonijā viss ir citādi. No tiem 48% aptuveni 1/5 ir kataloņu galēji kreisie, kas vienlaikus ir vislielākie nacionālisti, vienmēr bija par neatkarību. Savukārt tie 9%, kas vienkārši ir labvēlīgi referendumam ir spāņu galēji kreisie (arī Spānijā tā ir 3.lielākā partija un vienīgā, kas ir labvēlīga Katalonijas referendumam). Tātad sadalījums: 40% kataloņu partijas, kas ir par neatkarību. 40% spāņu partijas, kas ir pret neatkarību. 20% ir galēji kreisie, no kuriem puse ir lielākie nacionālisti un otrā puse labvēlīga referendumam. Ņemot vērā, ka Spānijā dominē labējie (agresīvā izpausmē, postfrankisti), tad Katalonijas spāņu galēji kreisie var būt labvēlīgi ne tikai referendumam, bet arī Katalonijas neatkarībai.
 • 5
 • 0
reptilim
r
Nav tik traki. Katalonijā ir aptuveni 40% kataloņu, 45% spāņu un 15% imigrantu. Tie, kas ir "spāņi", ne vienmēr ir spāņi, tie var būt arī galisieši, baski vai vēl kāds. Rietumeiropā tautību nekur nereģistrē, līdz ar to, tur dominē valodas mentalitāte un reģiona mentalitāte. Un galvenais, ka Katalonijā visa izglītība no bērnudārza līdz augstskolai ir tikai kataloņu valodā. 85% Katalonijas iedzīvotāju prot kataloņu valodu, pat ja tikai 40% tā ir dzimtā valoda. Mēdz būt, ka vecāki (spāņi) atbalsta Spāniju, bet viņu bērni jau atbalsta Kataloniju. Ar imigrantiem ir vēl vienkāršāk. Imigranti nāk lielākoties no Ziemeļāfrikas, kur visi prot franču valodu. Franču un kataloņu valodas ir līdzīgas, viņiem viegli iemācīties kataloņu valodu un viņiem nav nekādu īpašu simpātiju pret Spāniju. Tieši tāpēc kataloņi ir ļoti labvēlīgi imigrācijai, jo imigranti nekļūst par spāņiem, viņi kļūst par kataloņiem.
 • 5
 • 0
ļuļa
ļ
tas viss nekādā veidā netraucē atbalstīt katalonijas neatkarību. tas tikai pierāda, ka spāņi ir vēl lielāki cūkas par krieviem un ir nesalīdzināmi sekmīgāk iznīcinājuši un asimilējuši pamatnāciju. jeb teiksim tā ir izdarījuši to tikpat labi kā krievi izdarīja ar krimas tatāriem. cits jautājums - kāpēc par to klusē tā saucamā demokrātiskā sabiedrība?
 • 5
 • 0
nu re
n
Pudždemons neapzināti aicina katalāņus uz "bardaka" rīkošanu. Cietums garantēts visiem dumpiniekiem,un neatkarību neredzēt tiem kā savas ausis !
bet
b
Eiropa uztraucas par Spānijas bankām. Ja kataloņi sāks masveidā izņemt naudu no jau tāpat trauslajām Spānijas bankām, tad tās nonāks maksātnespējā. (Ja Katalonijas IKP ir 20% no Spānijas IKP, tad arī Spānijas bankās vismaz 20% ir kataloņu nauda.) ECB, protams, var piedrukāt naudu bezgalīgi, bet vai par to būs priecīgi vācieši? Un arī itāļu banku problēma nebūt nav atrisināta. Itālija ar savu 2 triljonu parādu ir septiņas reizes "smagāka" par Grieķiju.
NAV VIENALGA
N
Vismaz kādam šeit nav aizmiglots skats, saprotot, ka cilvēkam nav nekādas vērtības šajā globālistu, mantraušu sistēmā.
 • 0
 • 0
to bet2
t
"Starptautiskajiem uzņēmumiem" nozīme ir tikai Latvijā. Katalonijā jau 19.gadsimtā tieši kataloņi ir attīstījuši savu rūpniecību. Nabadzīgie spāņi masveidā ir devušies uz bagāto Kataloniju, vienīgo vietu, kur viņi varēja dabūt cienīgu darbu ar cienīgu atalgojumu. Katalonijas labklājības pamatā nav "starptautiskie uzņēmumi", bet gan kataloņu uzņēmumi, kas nodrošina 25% Spānijas eksporta. Divas kataloņu bankas Spānijas valdības spiediena dēļ bija spiestas pārcelt savu galveno biroju uz Valensiju (kurā īstenībā arī dzīvo kataloņi). Bet šī pārcelšana nemaina būtību. Banka maksā nodokļus tur, kur tā darbojas, bet dividendes saņem akcionāri neatkarīgi no tā, kur tie dzīvo. Vārdu sakot, kataloņu akcionāriem būs bankas Spānijā, kurām savukārt būs filiāles Katalonijā.
 • 4
 • 0
bet 2
b
Un ja starptautiskie uzņēmumi(jau notiek)turpinās pamest Kataloniju,un pārvāksies uz citiem Spānijas reģioniem tad "pakaļā" šiem būs šā vai tā...
 • 0
 • 9
zvirbulēns
z
Ir arī citi aicinājumi, viens no tiem - izmest KF no ANO, atļaut Vācijai un Japānai attīstīt savus bruņotos spēkus, to starp atomieročus.
zvirbulēnam
z
Bet kas tev to neļauj? Droši met KF no ANO, atļauj Vācijai un Japānai attīstīt savus bruņotos spēkus... Dieva dēļ. Nekādu problēmu. Veiksmi tev!
 • 10
 • 0

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Lietuvā drīkst ierasties ārzemnieki no 27 valstīm

Lietuvas Veselības ministrija pirmdien publiskoja 27 valstu sarakstu, no kurām Lietuvā drīkst ierasties ārzemnieki. Turklāt tiem ārzemniekiem, kas būs ieradušies no 24 valstīm šajā sarakstā, di...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits