Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Katalonijas neatkarība

Avoti: Spānijas valdība varētu neiebilst pret simbolisku Pudždemona amatu

Madride varētu neiebilst pret iespēju, ka bijušajam Katalonijas valdības vadītājam Karlesam Pudždemonam tiktu piešķirts simbolisks amats, ja vien tas neparedz administratīvas vai ekonomiskas pilnvaras, atklājušas Spānijas premjerministram Marjano Rahojam tuvu stāvošas personas.

Pudždemons prasa ES uzklausīt katalāņu separātistus

Bijušais Katalonijas premjerministrs Karless Pudždemons piektdien pieprasīja Eiropas Savienībai (ES) uzklausīt viņa pozīciju pēc Katalonijā ceturtdien notikušajām vēlēšanām, kurās separātistiem izdevās saglabāt nelielu vairākumu.

Katalonijas vēlēšanas neatrisina Spānijas konstitucionālo krīzi

Ceturtdien notikušās Katalonijas reģionālā parlamenta vēlēšanas, kuras tika izsludinātas pēc Madrides tiešās pārvaldes atjaunošanas, Spānijas centrālajai valdībai cerot, ka tādējādi izdosies apturēt katalāņu separātistu neatkarības centienus, nodemonstrējušas, cik sašķelta ir reģiona sabiedrība, un to iznākums liek domāt, ka tās nebūt nav atrisinājušas dziļāko politisko un konstitucionālo krīzi, kuru valsts pieredzējusi kopš demokrātijas atjaunošanas.

Sašķeltie kataloņi vēlēs parlamentu

Saglabāt separātistu valdību vai laist pie varas Spānijas vienotības atbalstītājus. Šāda izvēle jāizdara Katalonijas iedzīvotājiem, kuri ceturtdien balsos reģiona parlamenta ārkārtas vēlēšanās. Pēdējās pirmsvēlēšanu aptaujas uzrāda līdzīgu abu nometņu atbalstītāju daudzumu, tāpēc ir skaidrs, ka balsojuma iznākums būs atkarīgs no tā, cik daudzi no viņiem aizies līdz vēlēšanu iecirkņiem. Līdz 1. oktobrī notikušajam un Spānijas centrālās valdības neatzītajam Katalonijas neatkarības referendumam daudz redzamāki bija atdalīšanās idejas aizstāvji, bet pēdējos mēnešos ir aktivizējušies kataloņi, kuri vēlas reģiona palikšanu Spānijas sastāvā.

Beļģijas tiesa izbeidz Pudždemona izdošanas lietu

Beļģijas tiesa ceturtdien oficiāli izbeigusi lietu saistībā ar Spānijas prasību par Katalonijas līdzšinējā premjerministra Karlesa Pudždemona izdošanu, reaģējot uz to, ka Spānija atsaukusi Eiropas orderi viņa aizturēšanai.

Briselē notiek plaša Katalonijas neatkarības atbalstītāju demonstrācija

Aptuveni 45 000 Katalonijas neatkarības atbalstītāju ceturtdien sapulcējušies uz demonstrāciju Briselē, lai izrādītu atbalstu Katalonijas līdzšinējam premjerministram Karlesam Pudždemonam un aicinātu Eiropas Savienību (ES) atbalstīt Katalonijas neatkarības centienus.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide