Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Vaidere EP darbosies Ekonomikas un Vides komitejās

Eiroparlamentāriete Inese Vaidere (JV) Eiropas Parlamentā (EP) iecerējusi darboties Ekonomikas un monetāro jautājumu, kā arī Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komitejās.

Eiroparlamentāriete uzskata, ka jautājumi, kuri tiek risināti šajās komitejās, ir aktuāli un būtiski, turklāt abās šīs jomās Vaiderei ir iepriekšēja pieredze, proti, viņa ir ekonomikas doktore, kā arī pirms vairākiem gadiem ieņēmusi vides ministra amatu Latvijā.

Vaidere norādīja, ka iestāšoties par ekonomikas jautājumiem, un Latvijas veiksmes stāsts šajā ziņā esot zināšanu ekonomika.

"Mums nav bagātīgu dabas resursu, bet mums ir ļoti zinoši cilvēki. Zināšanu nekad nav par daudz, tāpēc izglītība un gudra ekonomika ir virziens, kurā vēlos strādāt," sacīja Vaidere.

Pēc viņas domām, ekonomikas un vides jautājumi jārisina kopā, jo, skatot abas jomas atrauti, varot "iebraukt grāvī". Šī iemesla dēļ politiķe iecerējusi strādāt pie ekonomikas un vides jautājumu līdzsvarošanas.

Vaidere uzskata, ka Latvijā būtu jāveicina bioloģiskā lauksaimniecība, kuras loma Eiropā un pasaulē arvien pieaug. Politiķe pauda, ka Latvijas zeme vēl nav tik sabojāta kā citur Eiropā un pasaulē, turklāt Latvijā ir gan nepieciešamās zināšanas, gan iespējas attīstīt tieši šo lauksaimniecības jomu.

Vienlaikus Vaidere uzskata, ka bioloģiskās lauksaimniecības veicināšanai svarīga ir valsts un Eiropas loma, lai palīdzētu un atbalstītu zemniekus, kuri ražo bioloģisko produkciju. Viņasprāt, pie galvaspilsētas kaut ko ražot ir vienkāršāk nekā reģionos, kur nereti lauksaimnieki savu produkciju var pārdot tikai lokāli, kaut vēlētos savu produkciju piedāvāt arī plašākam cilvēku lokam, tostarp ārpus Latvijas.

Vaidere vēlas dot savu artavu, lai savienotu ekonomikas attīstības un vides jautājumus, kā arī runātu par gudru, videi draudzīgu un ilgtspējīgu ekonomiku. Vaideres prioritāte un vīzija ir ilgtspējīga un līdzsvarota ekonomiskā attīstība.

Vaideres Briseles birojā neesot gaidāmas būtiskas izmaiņas, jo visi viņas līdzšinējie darbinieki izteikuši vēlmi turpināt darbu, norādīja politiķe. Vēl, pēc viņas paustā, drīzumā darbā atgriezīsies arī viņas biroja vadītāja Inta Viskere, kura kādu laiku atradusies bērna kopšanas atvaļinājumā.

Vaidere partiju apvienības Jaunās Vienotības sarakstā bija palikusi pirmā "aiz svītras", tomēr saraksta līderis EP vēlēšanās Valdis Dombrovskis nolēma atteikties no EP deputāta mandāta, lai arī pārejas posmā turpinātu darbu Eiropas Komisijā, kā rezultātā viņa vietu EP ieņēmusi Vaidere.

Top komentāri

Vaidere ir viena no retajām sievām,
V
ar ko Latvija lepoties var. Pārējās ir vai nu vecas vecenes vai vecas netikles.
kur Ždanoka?
k
Propagandas jomā ?
.
.
Palīdzēs tiem, kas neko nedara.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Atkāpusies Somijas finanšu ministre(10)

Somijas finanšu ministre Katri Kulmuni piektdien atkāpusies no amata, nākot atklātībā, ka viņa iztērējusi 56 000 eiro no nodokļu maksātāju naudas publiskās runas stundām.

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits