Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Valdība pārsūdz aizliegumu izdot Ukrainai Igaunijas pilsoni, kurš karojis teroristu pusē

Igaunijas valdība pārsūdzējusi Tallinas administratīvās tiesas 3.februāra spriedumu, kas paredz anulēt valdības lēmumu izdot Ukrainai Igaunijas pilsoni Vladimiru Poļakovu, kurš tiek turēts aizdomās par dalību kaujās Krievijas apbruņoto teroristu bandu sastāvā pret Ukrainas armiju Donbasā.

"Valdība ir pārsūdzējusi Tallinas administratīvās tiesas spriedumu apgabaltiesā, bet otrās instances tiesa vēl nav pieņēmusi lēmumu par lietas izskatīšanu," aģentūru BNS informēja apgabaltiesas preses dienestā.

Tallinas administratīvā tiesa secināja, ka lēmums par izdošanu pieņemts, lai gan Poļakovs nav sniedzis visu informāciju, kas nepieciešama šāda lēmuma pieņemšanai, tādēļ tāds valdības lēmums ir uzskatāms par prettiesisku un ir jāatceļ. Tiesa nolēma, ka valdībai ir jākompensē Poļakovam tiesas izdevumi. Tiesas spriedumā teikts, ka, lemjot par Igaunijas pilsoņa izdošanu, valdībai ir jāpārliecinās, vai nav apstākļu, kas traucē izdošanu.

Lēmumu izdot Poļakovu valdība pieņēma 16.decembrī, taču Poļakovs valdības lēmumu pārsūdzēja tiesā.

Jau vēstīts, ka Tallinas apgabaltiesa 10.novembrī atstāja spēkā Harju apriņķa tiesas spriedumu, ka Igaunija Poļakovu var izdot Ukrainai. Tiesa informēja, ka netika atklāti apstākļi, kas liek domāt, ka lēmums par Poļakova izdošanu tika pieņemts, balstoties uz viņa politiskajiem uzskatiem, nevis noziegumiem, kas minēti lūgumā par izdošanu. Prokuratūra norādīja, ka tiesa nelēma par aizdomās turētā turētā vainu, bet tikai izvērtēja izdošanas juridisko iespējamību.

Igaunijas Harju apriņķa tiesa 22.septembrī nolēma, ka Igaunija var izdot Ukrainai Poļakovu, kurš spriedumu pārsūdzēja.

35 gadus vecais Poļakovs Ukrainā tiek turēts aizdomās par teroristiskām darbībām. Pēc prokuratūras datiem, Poļakovs no 2014.gada jūnija karojis Luhanskā un tās apkaimē kaujinieku pusē.

2014.gadā Poļakovs divreiz bijis kaujas darbību rajonā Austrumukrainā. 2015.gada februārī viņu aizturēja Igaunijā pie Krievijas robežas, kad viņš mēģināja iebraukt Krievijā, lai no turienes atkal dotos uz Donbasu.

Pēc aizturēšanas pie Poļakova atrada ieročus un munīciju, ko civiliedzīvotājiem ir aizliegts izmantot.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits