Kopš Soču olimpiskajām spēlēm izaugusi vesela spēlētāju paaudze, kam nav bijusi iespēja pārstāvēt savu valsti olimpiskajās spēlēs. Tolaik lielajā hokejā tikai ienāca tādas šodienas NHL superzvaigznes kā Neitans Makinons, Konors Makdeivids, Leons Draizaitls un daudzi, daudzi citi, kuri šobrīd atrodas karjeras absolūtajā pīķī. NHL vadība visnotaļ strikti atteicās no iespējas doties uz 2018. gada olimpiskajām spēlēm Dienvidkorejā, līdz ar to pirmoreiz 20 gadu laikā turnīrā nespēlēja pasaules spēcīgākās līgas hokejisti – visi labākie ripas meistari olimpiskajās spēlēs pirmoreiz piedalījās 1998. gadā Nagano un startēja arī nākamajos olimpiskajos turnīros. Iemesli lēmumam nebraukt bija dažādi – divu nedēļu pārtraukums sezonā ietekmē biznesu, bet klubu vadītājiem un īpašniekiem bažas sagādāja savainojumu riski, jo neviens sezonas izšķirošajā nogrieznī nevēlas palikt bez saviem vadošajiem spēlētājiem, kuri guvuši traumu olimpiskajās spēlēs. Līga bija piekritusi nosūtīt spēlētājus uz 2022. gada olimpiskajām spēlēm Pekinā, jo redzēja perspektīvu veicināt hokeja un arī visas NHL popularitāti milzīgā tirgū, tomēr toreiz iejaucās Covid-19 pandēmija.
Gatavojoties Milānas un Kortīnas olimpiskajām spēlēm, nu jau paši hokejisti uzstāja, ka viņi brauks uz pasaulē lielāko sporta forumu – lai tur vai kas! Tas bija viens no galvenajiem jautājumiem sarunās starp hokejistu arodbiedrību un līgas vadību, diskutējot par jauno kolektīvo līgumu – šis dokuments nosaka pilnīgi visu NHL darbu, bet, ja kāda no pusēm to neparaksta, seko lokauts jeb darba pārtraukšana. Tas ļoti kaitē līgas tēlam un biznesa modelim, kas pēdējos gados ļāvis kāpināt ienākumus, tāpēc abas puses šoreiz spēja rast kompromisu relatīvi nesāpīgi un NHL spēlētāji būs Milānā.
Šajos 12 gados NHL vairākkārt mēģināja reanimēt Pasaules kausu hokejā, šo turnīru aizvadot 2016. gadā. Tomēr tajā piedalījās tikai Kanādas, ASV, Zviedrijas, Somijas, Krievijas un Čehijas izlases, kā arī apvienotā Eiropas izlase ar spēlētājiem no valstīm, kas nebija pārstāvētas ar nacionālo komandu, un Ziemeļamerikas junioru izlase, kur spēlēja daudzas šīs dienas NHL superzvaigznes. Pērn tika organizēts arī Četru nāciju kauss ar Kanādas, ASV, Zviedrijas un Somijas dalību. Jau atkal – ļoti spēcīgs turnīrs tikai ar NHL hokejistu dalību, kas turklāt izraisīja ļoti lielu ažiotāžu un interesi, tomēr pārstāvētas bija vien četras valstis.
Visu rakstu lasiet žurnāla Sporta Avīze februāra numurā! Žurnāla saturu gan drukātā, gan digitālā formātā iespējams abonēt mūsu mājaslapā ŠEIT!

