Laika ziņas
Šodien
Slapjš sniegs
Rīgā -1 °C
Slapjš sniegs
Piektdiena, 28. februāris
Skaidrīte, Justs, Skaidra

Latvijas Olimpiskā komiteja: IZM apzināti ignorē Nacionālo sporta padomi

Ignorējot Nacionālo sporta padomi, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir sagatavojusi lēmumprojektu šīsdienas Ministru kabineta sēdē, kur aicina atbalstīt 1,2 miljonu eiro novirzīšanu sporta objektiem. IZM sagatavotais lēmumprojekts par finansējuma pārdali ir sasteigts, kā arī IZM tādejādi ir noteikusi par prioritāti sporta būves, nevis sportiskos sasniegumus, norāda Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK). Tā neatbalsta un norobežojas no šādas lēmuma sagatavošanas procedūras un kārtības, kā arī aicina IZM vadīties pēc pašas deklarētajiem labas pārvaldības principiem.

Paralimpiskā sporta centra projekta īstenošanai 2018.gadā paredzētos valsts budžeta līdzekļus 1 200 000 eiro apmērā paredzēts pārdalīt citiem mērķiem – tenisa centra Lielupe attīstības projekta pabeigšanai pārdalīt 500 000 eiro, futbola kluba Jelgava treniņbāzes izveides projekta pabeigšanai - 450 000 eiro, kultūras un sporta centra Daugavas stadions inventāra un aprīkojuma iegādei - 145 000 eiro, VSIA Kultūras un sporta centrs Daugavas stadions darbības nodrošināšanai - 30 000 eiro, savukārt Murjāņu Sporta ģimnāzijas infrastruktūras sakārtošanai - 75 000 eiro.

LOK norāda, ka lēmumprojekts par finansējuma pārdalīšanu neatbilst sporta organizāciju interesēm un tas arī nav saskaņots Ministru prezidenta Māra Kučinska vadītajā Nacionālajā sporta padomē. Sagatavotais lēmumprojekts ir klajā pretrunā ar labas pārvaldības principiem un nav skaidrs pēc kādiem kritērijiem 1 200 000 eiro tiek pārdalīts citām sporta būvēm.

LOK vēlreiz atgādina, ka LOK Ģenerālās asamblejas paplašinātās ārkārtas sesijā, kas norisinājās 28. septembrī, Ministru prezidents Māris Kučinskis savā uzrunā paziņoja, ka valstij ir jākompensē šogad radušās aktuālās sporta nozares vajadzības. "Kaut arī mūsu valdības mandāts ir vēl nenoteiktu laiku, bet, pirmkārt, darba grupa strādās līdz oktobra beigām un būs piedāvājumi gan attiecībā uz soļiem pārvaldībā, gan attiecībā uz piedāvājumiem visiem kopīgi lemt par finansējuma plūsmām. Tas, kas šogad būs nepieciešams, varu pilnīgi droši teikt, ka Šadurska kungs jau apkopo. Mūsu valdība šī gada iztrūkumu segs," pauda M. Kučinskis.     

Top komentāri

jā gan
j
Vecais negausis Vrubļevskis... Vai LOK amatpersonām nav rotācijas jebšu rullēšana noteikta līdz spēku izsīkumam?
Buks
B
Sen bija laiks tos treknos LOK /olimpiskos/ runčus kastrēt. Šis pats Vrubļevskis- tā uzblīdis..bada cietējs gatavais. Pirmais izdevumu postenis, kas ir jānodrošina jebkuram LOK finansējuma avotam, ir visu funkcionāru algas. Viņi arī kaut kā neafišē, ka TUR neviens /nestrādā/ par algu vien.
Kazimirs
K
Kas ir NSP - nevalstiska organizācija, kas grib trekni dzīvot un MK diktēt savus noteikumus.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi