Rīgā +20 °C
Svētdiena, 2. jūnijs
Lība, Emma

Latvijas regbija valstsvienība uzvar Maltu Eiropas Nāciju kausa spēlē

Latvijas valstsvienības regbisti izcīnījuši uzvaru Eiropas Nāciju kausa otrajā spēlē, sestdien viesos ar 33:26 (6:19) pārspējot Maltas izlasi.Spēles sākumā laukuma saimnieki izdarīja divus piezemējumus un divreiz precīzi izpildīja realizācijas sitienus, izvirzoties vadībā 14:0. Latvija atbildēja ar diviem precīziem Kristapa Bērziņa soda sitieniem,panākot 6:14.

Pirmā puslaika izskaņā Malta vēlreiz piezemēja bumbu Latvijas valstsvienības ieskaites laukumā - 19:6.Otrajā puslaikā, kad pa vējam bija jāspēlē Latvijas regbistiem, cīņas gaita krasi mainījās. Maltieši spēja izdarīt vēl vienu piezemējumu, taču Latvijas komanda atbildēja ar četriem piezemējumiem, vispirms panākot neizšķirtu 26:26, bet tad ar Vigo Valdava juniora pūlēm pēc Valtera Raņķa lieliskas piespēles un precīzu Bērziņa realizācijas sitienu nodrošināja izšķirīgo pārsvaru 33:26.Latvijas valstsvienība par šo spēli nopelnīja četrus punktus par uzvaru un vienu bonusa punktu par četriem piezemējumiem. Savukārt Maltai nācās samierināties ar diviem bonusa punktiem – par četriem piezemējumiem un zaudējumu, kas nepārsniedz septiņus punktus, informēja Latvijas Regbija federācijā. Tādējādi Latvija 2010.gada sezonu Eiropas Nāciju kausa izcīņas 2A grupā pabeidza ar izcīnītajiem sešiem punktiem. "Jāuzsver, ka komanda kopumā labi nocīnījās aizsardzībā. Protams, labākie šajā ziņā bija mūsu leģionāri Jurijs Baranovs un Uldis Saulīte. Tomēr pats galvenais, ka nebija tādu caurumu kā pirmajā mačā pret Horvātiju. Labi nospēlēja malējie spēlētāji, un visi, kas nāca laukumā uz maiņu, pastiprināja spēli. Paldies puišiem par grūto uzvaru," citēts Latvijas izlases treneris Juris Straume.Nākamgad, 30.aprīlī, Latvija viesos Klaipēdā spēlēs pret Lietuvu, bet 14.maijā savā laukumā uzņems Zviedriju.