Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

LOK un Latvijas Loto sadarbosies sporta un veselīga dzīvesveida veicināšanai bērnu un jauniešu vidū

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Žoržs Tikmers un VAS Latvijas Loto valdes priekšsēdētāja Maija Kubli šā gada 24. martā parakstīja Sadarbības memorandu. Tas paredz sadarbību starp abām organizācijām, īstenojot kopīgus projektus, kas vērsti uz sporta un aktīva dzīvesveida veicināšanu Latvijas iedzīvotāju, īpaši jauniešu, vidū.

Sadarbība starp Latvijas Loto un Latvijas Olimpisko komiteju aizsāksies ar jauna sabiedriskā labuma mērķa projektu sportošanas kustības veicināšanai. To ietvaros klajā nāks divas loterijas – Sporta loterija un interaktīvā izloze Sporto visi!. Nozīmīga daļa no iegūtajiem līdzekļiem tiks novirzīta finansiālam atbalstam sporta dzīves veicināšanai Latvijas izglītības iestādēs, kā arī jauniešu sporta nometņu rīkošanai. Jaunās valsts mēroga sporta tēmai veltītās izlozes ar sabiedriskā labuma mērķi Ministru kabinets atbalstīja aizvadītā gada 5. novembrī, un tās tiks ieviestas šī gada laikā.

"Mēs esam pārliecināti, ka šī sadarbība ļaus turpināt visai Latvijai svarīgu projektu attīstību. Gan Eiropā, gan visā pasaulē tā ir ierasta prakse, kad daļa no valsts loterijas piesaistītajiem līdzekļiem tiek izmaksāta laimestos, bet daļa nonāk valsts budžetā un tiek novirzīta sabiedriski nozīmīgu mērķu īstenošanai. Viens no šādiem projektiem, Simtgades loterija, ir kļuvis ļoti populārs un tautā mīlēts – šādā veidā Latvijas iedzīvotāji atbalsta mūsu māksliniekus, un – kas ne mazāk svarīgi – arī izcilākos vidusskolu absolventus, kuri saņem stipendijas. Arī turpmāk mēs strādāsim pie līdzīgām iniciatīvām, lai palīdzētu vākt līdzekļus labiem mērķiem. Šogad – bērnu un jauniešu sportam un aktīvam dzīvesveidam. Mums ir prieks, ka nākamos projektus varēsim īstenot kopā ar Latvijas Olimpisko komiteju," uzsver Latvijas Loto valdes priekšsēdētāja Maija Kubli.

"Latvijas Olimpiskajai komitejai ir patiess prieks uzsākt sadarbību ar Latvijas Loto. Esam pārliecināti, ka mūsu sadarbība sekmēs bērnu un jauniešu interesi par sportu. Ceram, ka atklāsim arī jaunus sporta talantus, kas nākotnē kļūs par olimpiešiem un nesīs Latvijas vārdu pasaulē. Tieši šajā jomā mēs kopā ar Latvijas Loto saredzam lielas iespējas sabiedrībai nozīmīgu sporta projektu īstenošanā. Vesela un sportiska sabiedrība ir stipras valsts pamats," norāda LOK prezidents Žoržs Tikmers.

Līdzīgs projekts, kurš kļuva populārs tieši sabiedriskā labuma mērķa dēļ – Simtgades loterija –, tika aizsākts 2017. gadā. Līdz šim klajā laistas jau 10 loterijas sērijas, bet Simtgades stipendiju 500 eiro apmērā ir saņēmuši jau 1045 izcilākie Latvijas vidējās izglītības iestāžu absolventi.

2020.gadā Latvijas Loto strādāja ar 57,1 miljonu eiro apgrozījumu, un peļņa sasniedza 11,1 miljonus eiro, savukārt nodokļos, nodevās un dividendēs valsts budžetā Latvijas Loto iemaksāja 12,55 miljonus eiro.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Izgājis rekordu medībās

Čempionu galotnē ungāru futbolistu un līdzjutēju sirdis salauza pašreizējā titula īpašniece Portugāle, kas tikai spēles 84. minūtē pirmo reizi uzlauza laukuma saimnieku aizsardzību, taču Eiropas če...

Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi