Rīgā +22 °C
Pirmdiena, 3. jūnijs
Ineta, Inta, Intra

Gorkša un Verpakovska vārti nodrošina Latvijas futbolistu uzvaru Maltā

Latvijas futbola valstsvienība izcīnījusi pirmo panākumu 2012.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā. F grupas izbraukuma spēlē Latvijas futbolisti svinēja uzvaru 2:0 (1:0) pār Maltas izlasi. Vārtus viesu labā guva Kaspars Gorkšs un Māris Verpakovskis.

Gorkšs pirms spēles pret Grieķiju apsver domu svinīgi sadedzināt Geka kreklu

Francijas futbolisti pārtrauc neveiksmju sēriju, Čehija zaudē Lietuvai

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra rezultāti futbolā

Latvijas komandas pamatsastāvā salīdzinājumā ar spēli pret Horvātiju bija tikai viena izmaiņa – uzbrukumā Ģirta Karlsona vietā devā Artjoms Rudņevs (Vaņins, Kļava, Ivanovs, Mihadjuks, Gorkšs, Laizāns, Rubins, Rafaļskis, Cauņa, Rudņevs, Verpakovskis).

Latvijas izlase cīņu sāka apņēmīgi, un pirmā reālā vārtu gūšanas iespēja radās 10.minūtē, kad Cauņa saņēma bumbu pie soda laukuma līnijas, taču mazliet novilcinājās, un mājinieku aizsargs neļāva viņam izdarīt sitienu. Jau trīs minūtes vēlāk Laizāns ar slīpu brīvsitienu trāpīja pa Maltas izlases vārtu pārliktni.

Aizsardzībā Latvijas futbolisti darbojās precīzi, tiesa, vairākkārt pieļāva diezgan rupjas kļūdas piespēles, ievadot uzbrukumus, un, tuvojoties puslaika vidum, bumbu jau mazliet vairāk kontrolēja Maltas futbolisti.

Diezgan garlaicīgās spēles ritējumu 42.minūtē pārtrauca pirmo vārtu guvums. Pēc Cauņas izpildītā brīvsitiena īstā angļu stilā bumbu ar galvu vārtos raidīja Latvijas valstsvienības kapteinis un Anglijas kluba Queens Park Rangers aizsargs Kaspars Gorkšs – 1:0.

Vēl līdz pārtraukumam bīstamu Verpakovska tālsitienu atvairīja Maltas izlases vārtsargs Hogs.

Pašā otrā puslaika sākumā laba iespēja panākt izlīdzinājumu bija maltiešu uzbrucējam Emanuelam Muskatam, taču viņa raidījums no labas pozīcijas viesu soda laukumā bija mazliet garām vārtiem. Piecas minūtes vēlāk pēc stūra sitiena mazliet pāri laukuma saimnieku vārtiem sita Gorkšs.

Labu brīdi laukumā ritēja cīņa par teritoriālo pārsvaru bez vārtu gūšanas momentiem, līdz pēc soda sitiena uzmainītā Bogdanoviča sitiens trāpīja pa Vaņina sargāto vārtu stabu. Arī spēles turpinājumā Maltas valstsvienība pārņēma iniciatīvu un vārtu guvumam bija krietni tuvāk nekā Latvijas futbolisti.

Taču 85.minūtē ne visai veiksmīgo spēles ritējumu izdevās pārtraukt Mārim Verpakovskim. Soda laukumā viņš eleganti apspēlēja mājinieku aizsargu, izgāja viens pret vienu ar vārtsargu un netverami trieca bumbu vārtu tālajā stūrī – 2:0.

Atlikušajā laikā Maltas futbolistiem bija divi “pusmomenti”, lai vismaz gūtu goda vārtus, taču viņu sitieni bija mazliet neprecīzi.

Pagājušajā piektdienā abas komandas piedzīvoja zaudējumus turnīra pirmajās spēlēs. Latvijas futbolisti savā laukumā piekāpās Horvātijai 0:3, bet maltieši – viesos Izraēlai 1:3.

Otrdien F grupā notika vēl divas spēles. Bezvārtu neizšķirtus nospēlēja Gruzija un Izraēla, kā arī grupas favorīti Horvātija un Grieķija.

Eiropas čempionāta kvalifikācija, F grupa

Malta – Latvija 0:2 (0:1)
Vārti: Gorkšs (42.), Verpakovskis (85.)
Brīdinājumi: Agiuss, Mifsuds, Bogdanovičs – Kļava, Rafaļskis
Malta: Hogs, Mamo (Fenehs, 77.), Karuana, Bahada, Agiuss, E.Muskats (Bogdanovičs 59.), Skiberass (Failja, 77.), Brifa, Peiss, Mifsuds, Koens
Latvija: Vaņins, Kļava, Ivanovs, Mihadjuks, Gorkšs, Laizāns, Rubins, Cauņa, Rafaļskis (Astafjevs, 82.), Rudņevs (Karlsons 70.), Verpakovskis (Perepļotkins, 90.+3)

Jansonei 14. vieta Eiropas junioru kausa posmā

Jaunā triatloniste Beāte Jansone svētdien izcīnīja 14. vietu Eiropas junioru kausa posmā Serbijā. Kopumā šajā nedēļas nogalē starptautiska līmeņa sacensībās startēja septiņi Latvijas sportisti.