Sestdiena, 27. aprīlis
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Izmantoja savu iespēju

Lazio pārsteidz favorītu Bayern, parīzieši iekrāj pārsvaru.

Vērtīgu uzvaru UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla pirmajā spēlē savu skatītāju priekšā izcīnīja Lazio futbolisti, kuri Romā sagādāja vēl vienu pliķi Vācijas grandam Minhenes Bayern. "Ir gandarījums sakaut vienu no Eiropas stiprākajām komandām, taču netrūkst arī nožēlas, jo pārsvars varēja būt arī lielāks," pēc 1:0 uzvaras par neizmantotajām iespējām pārdzīvoja Lazio galvenais treneris Mauricio Sarri. Citā Valentīna dienas spēlē Parīzes Saint-Germain savā laukumā pārspēja spāņu Real Sociedad.

Bavārieši Romā ieradās pēc pamatīga pēriena (0:3) Vācijas bundeslīgas līderu cīņā, pēc kuras turnīra galvenie favorīti no līdera Leverkūzenes Bayer atpaliek jau piecus punktus. Apņēmīgais sākums gan viesiem nedeva taustāmu rezultātu, jo lielais teritoriālais pārsvars neatspoguļojās uz rezultāta tablo. "Pirmajā puslaikā izveidojām pāris labu izdevību, pāris lielu izdevību un vienu izcilu iespēju Džamalam (Musialam – aut.), taču beigās mums pat nebija neviena sitiena vārtos. Skaidrs, ka tādā spēlē uzvarēt nevar," rokas noplātīja Bayern galvenais treneris Tomass Tuhels.

Vienīgos vārtus Lazio guva otrā puslaika vidū ar 11 metru soda sitienu pēc tam, kad, cenšoties bloķēt Gustava Isaksena sitienu, rupji nospēlēja Bayern aizsargs Dajo Upamekano. Labas vārtu gūšanas iespējas mājiniekiem bija arī pirms un pēc Čīro Immobiles realizētās "pendeles".

Arī paralēli Parīzē notikušajā spēlē vārti tika gūti tikai otrajā puslaikā. Vispirms Kiljans Mbapē pēc stūra sitiena izvirzīja Saint-Germain vadībā pret divdesmit gadus Čempionu līgā tik tālu netikušo Real Sociedad, bet Bredlijs Barkola pēc individuāla reida kreisajā spārnā pārsvaru nostiprināja.

Atbildes spēles 5. martā paredzētas Minhenē un Sansevastjanā, bet nākamnedēļ astotdaļfinālu sāks vēl astoņas komandas.

Futbols. UEFA Čempionu līga, 1/8 fināls

Parīzes Saint-Germain (Francija) – Sansevastjanas Real Sociedad (Spānija) 2:0 (Mbapē 58., Barkola 70.), Romas Lazio (Itālija) – Minhenes Bayern (Vācija) 1:0 (Immobile 69. (11 m)); atbildes spēles 5.III

20.II Milānas Inter (Itālija) – Madrides Atletico (Spānija), Eindhovenas PSV (Nīderlande) – Dortmundes Borussia (Vācija)

21.II Porto (Portugāle) – Londonas Arsenal (Anglija), Napoli (Itālija) – Barcelona (Spānija)