Rīgā +5 °C
Pirmdiena, 13. maijs
Ira, Iraīda, Irēna, Irina

Girgensona gūtais savainojums neesot smags, vismaz vienu spēli izlaidīs

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons piektdien guva traumu Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā, bet viņa pārstāvētā Bufalo Sabres komanda ar 1:4 (1:0, 0:1, 0:3) savā laukumā piekāpās Bostonas Bruins.

Girgensons spēli pameta jau pirmās trešdaļas vidū, kad vidējā zonā bija sadūries ar pretinieku aizsargu Kevanu Milleru.

Girgensons izlaidīs nākamo NHL komandas Bufalo Sabres spēli, tomēr smags savainojums viņam nav konstatēts.

Kā sestdien pavēstījis Sabres galvenais treneris Dens Bailsma, Girgensons laukumā varētu doties "kuru katru dienu". Tiesa, sestdienas spēlē, kad Sabres uzņems līgas līderi Vašingtonas Capitals, latvietis nepiedalīsies.

Kā jau Ziemeļamerikā pieņemts, hokejistu traumas nopietnību komanda nekomentē, tomēr apzīmējums "kuru katru dienu", visticamāk, nozīmē, ka latvietis drīzumā atgriezīsies laukumā.

Girgensons šajā mačā paguva laukumā pavadīt trīs minūtes un piecas sekundes, izceļoties ar diviem spēka paņēmieniem un uzvarot vienīgajā iemetienā, kurā piedalījās. Kad latvietis pameta maču, rezultāts vēl nebija atklāts.

Pirmās trešdaļas otrajā pusē Sabres komandu vadībā izvirzīja Deivids Legvands, bet turpinājumā precīzi bija vienīgi Bruins hokejisti, kuru rindās par spēles pirmo zvaigzni tika nosaukts vārtu guvumu un divas rezultatīvas piespēles ieguvušais Raiens Spūners.

Sabres komandā pēc traumas izārstēšanas laukumā atgriezās vārtsargs Robins Lēners, kurš iepriekšējo reizi laukumā bija izgājis sezonas atklāšanas mačā. Šī bija viņa pirmā NHL spēle kopš pagājušā gada 14.februāra, kad vārtsargs vēl pārstāvēja Otavas Senators vienību.

Sabres uzvarēja iepriekšējās divās izbraukuma spēlēs, bet savā laukumā tā piedzīvojusi jau sesto zaudējumu pēc kārtas.

Šosezon aizvadītajās 40 spēlēs Girgensons izcēlies ar trim gūtiem vārtiem un piecām rezultatīvām piespēlēm.

Ar 38 punktiem 44 spēlēs Sabres joprojām ieņem noslēdzošo astoto vietu Atlantijas divīzijā, bet Austrumu konferencē tā atrodas 15.pozīcijā 16 komandu konkurencē. Savukārt Bruins ir septītā spēcīgākā konferencē.

Nākamaja spēlē Sabres jau sestdien uzņems Vašingtonas Capitals hokejistus, kuri ir visas līgas līderi.