Girgensonam pieci spēka paņēmieni Sabres zaudējumā Dalasā

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons trešdien izcēlās ar aktīvu sniegumu Nacionālas hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē, neglābdams Bufalo Sabres komandu no zaudējuma.

Sabres viesos ar rezultātu 0:1 (0:1, 0:0, 0:0) piekāpās Dalasas Stars vienībai.

Vienīgie vārti tika gūti spēles devītajā minūtē, kad pēc Sabres kļūdas savā aizsardzības zonā Džeimijs Bens nonāca viens pret viesu vārtsargu, kanādietim raidot ripu tīklā.

Stars vārtsargs Bens Bišops šajā duelī atvairīja visas 30 Sabres hokejistu mestās ripas.

"Centāmies spēlēt vienkārši un tas nostrādāja, taču šajā sezonas nogrieznī nevaram būt gandarīti par šādu rezultātu. Vai nu tu dabū divus punktus, vai paliec bešā," pēc dueļa teica Sabres kapteinis Džeks Aikels.

Girgensons šajā mačā uz ledus bija 12 minūtes un 15 sekundes, kuru laikā veica trīs metienus pa vārtiem, pielietoja piecus spēka paņēmienus, zaudēja savā vienīgajā iemetienā un tika pie neitrāla lietderības koeficienta.

Šosezon latvietis 43 mačos izcēlies ar trim vārtiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm.

Sabres ar 56 punktiem 50 spēlēs Austrumu konferences kopvērtējumā ieņem devīto vietu, kamēr Stars ar 54 punktiem 50 cīņās ir septītā Rietumos. Sabres no "play-off" zonas šobrīd atpaliek trīs punktus.

Nākamo maču Sabres aizvadīs piektdien, kad pret Čikāgas Blackhawks uzsāks septiņu mājas spēļu sēriju.

Jau ziņots, ka trešdien debiju NHL piedzīvoja Teodors Bļugers, kurš palīdzēja Pitsburgas Penguins komandai savā laukumā ar rezultātu 4:2 (3:0, 1:0, 0:2) pārspēt NHL līdervienību Tampabejas Lightning.

Girgensons un Bļugers NHL tika draftēti 2012.gadā.