Latvijas hokeja izlase pārbaudes turnīru Slovākijā sāk ar uzvaru pagarinājumā

Latvijas vīriešu hokeja izlase piektdien Bratislavā pārbaudes turnīra pirmajā mačā izcīnīja panākumu pagarinājumā. Latvijas hokejisti ar rezultātu 4:3 (1:1, 1:1, 1:1, 1:0) pārspēja Norvēģiju.

Pirmās trešdaļas desmitajā minūtē Latviju vadībā izvirzīja Patriks Zabusovs, taču nedaudz vairāk kā pēc septiņām minūtēm ripu Latvijas vārtos raidīja Tomass Bergs-Peulsens.

Arī otrā perioda ievadā Latvijai izdevās gūt vārtus, šoreiz precīzam esot Patrikam Ozolam. Tuvojoties trešdaļas izskaņai, norvēģiem izdevās izmantot Mārtiņa Dzierkala divu minūšu noraidījumu. Otros vārtus Norvēģijas labā guva Andreass Martinsens un izlīdzināja rezultātu.

Savukārt noslēdzošās trešdaļas sākumā Latvija tika pie vairākumā, kuru izmantot izdevās Robertam Bukartam, kurš ar precīzu metienu pretinieku vārtos trešo reizi izvirzīja vadībā Latviju. Arī norvēģi prata izmantot vēl vienu vairākumu, kad 47.minūtē Latvijas vārtsargu Ēriku Vītolu pārspēja Tobiass Fladebijs.

Uzvaru nesošos vārtus pagarinājuma pirmajā minūtē guva Uvis Jānis Balinskis.

Vītols Latvijas vārtos tika galā ar 29 pretinieku metieniem, kamēr otrā laukuma galā Tobiss Normans atvairīja 12 Latvijas hokejistu metienus.

"Kaufland" kausa otrajā cīņā latvieši sestdien plkst.14 spēkosies ar Slovākiju. Latvijas pretinieču savstarpējā mačā ceturtdien ar 6:0 uzvarēja Slovākija.

Darbā ar nacionālo izlasi Vītoliņam arī šajā turnīrā asistēs Lauris Dārziņš un Peteri Nummelins. Tāpat trenera asistenta pienākumus pildīs Raimonds Vilkoits un vārtsargu treneris Edgars Lūsiņš, kurš ar komandu būs kopā tikai treniņos Latvijā.

Latvijas izlases pretinieces šajā turnīrā būs sāncenses arī 2023.gada pasaules čempionātā, kurš norisināsies Rīgā un Tamperē. Šo decembra turnīru plāno apmeklēt arī 2023.gada pasaules čempionāta Rīgas organizācijas komiteja, kā arī turnīra galvenais talismans - ezis Spaikijs.

Pasaules čempionāts hokejā Rīgā un Tamperē 2023.gadā notiks no 12. līdz 21.maijam. Rīgā norisināsies vienas grupas spēles, kurās spēkus mēros Kanāda, Čehija, Šveice, Slovākija, Latvija, Norvēģija, Kazahstāna un Slovēnija, kā arī divi ceturtdaļfināla mači.

Latvijas izlases sastāvs "Kaufland" kausa izcīņas turnīram Bratislavā:

vārtsargi - Ēriks Vītols, Mariuss Bajaruns-Galejs (abi - "Zemgale/LLU"), Kārlis Beķeris-Brīvkalns ("Mogo"/LSPA);

aizsargi - Patriks Ozols (Trenčīnas "Dukla", Slovākija), Harijs Brants, Daniels Goršanovs (abi - "Zemgale"/LLU), Sandis Smons ("Chaux-de-Fonds", Šveice), Kristaps Zīle, Ralfs Freibergs (abi - Litvīnovas "Verva", Čehija), Kārlis Čukste (Tršinecas "Ocelārži", Čehija), Uvis Balinskis (Liberecas "Bīlī Tygrži", Čehija);

uzbrucēji - Roberts Bukarts (Vitkovīces "Ridera", Čehija), Filips Buncis ("Nitra", Slovākija), Rihards Bukarts ("Klagenfurt", Austrija), Deniss Smirnovs (Ženēvas "Servette", Šveice), Mārtiņš Dzierkals (Česke Budejovices "Motor", Čehija), Haralds Egle ("Langenthal", Šveice), Toms Andersons ("Chaux-de-Fonds", Šveice), Rihards Melnalksnis (Kisnahtas "Lions", Šveice), Oskars Lapinskis (Langnavas "Tigers", Šveice), Artūrs Homjakovs ("Zemgale/LLU"), Patriks Zabusovs ("Michalovice", Slovākija), Raivo Freidenfelds (Jastšembezdrojas GKS, Polija).