Seska ekipāža ātrākā Open klasē un izcīna septīto vietu ERC sezonas pirmajā posmā

Latvijas pilots Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis šajā nedēļas nogalē Portugālē izcīnīja septīto vietu Eiropas rallija čempionāta (ERC) sezonas pirmajā posmā, turklāt Open klasē viņi bija pirmie.

Pēc sestdienas jeb pirmās pilnās sacensību dienas Latvijas ekipāža kopējā ieskaitē bija desmitajā pozīcijā, bet noslēdzošajā dienā veiktajos astoņos ātrumposmos izdevās pacelties uz septīto vietu.

Pārliecinošu uzvaru svinēja spāņa Nila Solansa ekipāža ("Polo GTI R5"), kas tuvāko sekotāju, portugāli Armīndu Araūžu ("Fabia Rally2 Evo") pārspēja par 55,7 sekundēm, bet nieka 3,8 sekundes no otrās vietas atpalika igaunis Georgs Linnamē ("Polo GTI R5").

Seska ekipāža uzvarētājiem zaudēja astoņas minūtes un 55 sekundes, kas deva stabilu septīto vietu un uzvaru "ERC Open" klasē. Šajā klasē gan startēja tikai trīs ekipāžas.

Sacensībām bija pieteiktas 47 ekipāžas.

Latvijas ekipāža šosezon startē Lietuvā bāzētās "Proracing Rally team" sastāvā, braucot ar "Škoda Fabia R4" mašīnu.

Sacensībās plānoti astoņi posmi. Arī nākamais - Azoru salu rallija - no 25. līdz 27.martam notiks Portugālē.

No 2. līdz 3.jūnijam piektais posms plānots Latvijā un notiks Liepājas apkārtnē.