Laika ziņas
Šodien
Migla

Mazumtirgotāji šogad iegūs no iedzīvotāju algu kāpuma

Mazumtirdzniecības uzņēmumu pārdošanas apjomi februārī palielinājās par 3,7% (kalendāri izlīdzināti dati), salīdzinot ar pērnā gada februāri, kas ir lēnākais kāpums pēdējo astoņu mēnešu laikā. Lielākais vājums bija vērojams nepārtikas preču, izņemot degvielu, pārdošanas apjomos – tie pieauga vien par 0,8% (salīdzinot ar 7,8% janvārī). Pārtikas pusē kāpums (+4,6%) noplaka vien nedaudz. Savukārt apjomi strauji auga auto degvielas mazumtirgotājiem (+9,3%).

Viena mēneša nozīmi gan nevajadzētu pārspīlēt. Ja skatāmies janvāra un februāra sniegumu kopā, tad mazumtirdzniecības pārdošanas apjomi ir auguši par aptuveni 5%. Tas gan ir lēnāk nekā pērnā gada nogalē, tomēr tas joprojām ir labs sniegums un ir labs signāls tam, ka mājsaimniecību patēriņš turpina stabili augt un veicināt kopējo ekonomikas izaugsmi.

Aptaujas rāda, ka februārī nedaudz pasliktinājās iedzīvotāju noskaņojums, kas, iespējams, skaidrojams ar auksto laiku, lielākiem rēķiniem apkures dēļ un notikumiem finanšu sektorā. Tomēr noskaņojums tāpat bija labāks nekā pērnā gada sākumā un gaidāms, ka tas arī turpmāk saglabāsies ap šo līmeni.

Darbaspēka trūkums kopā ar minimālās algas kāpumu un algas nodokļu samazinājumu sekmēs iedzīvotāju rocības pieaugumu, arī ņemot vērā cenu pieaugumu, un palielinās pieprasījumu pēc dažādām precēm un pakalpojumiem. Līdz ar to gaidāms, ka šis gads mazumtirgotājiem kopumā būs ļoti veiksmīgs. Iedzīvotāji turpinās ieguldīt mājokļa uzlabojumos, iespēju robežās vairāk līdzekļu novirzīs ar atpūtu saistīto preču iegādei un, iespējams, biežāk izšķirsies arī par kādu lielāku pirkumu, piemēram, jaunu elektropreci, IT vai komunikāciju tehnoloģiju iekārtu.

Ņemot vērā akcīzes nodokļa palielināšanu alkoholam no 1. marta, iespējams, nākamajos mēnešos specializētajās alkohola tirdzniecības vietās gan pārdošanas apjomi augs lēnāk, jo tur retāk redzēsim pircējus no mūsu kaimiņvalstīm. Tomēr tam būs neliela ietekme uz kopējo mazumtirdzniecības nozares sniegumu.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ar cerībām, ka kļūs labāk

Nozares, kas vēl nesen izaugsmes ziņā bija visai dinamiskas, ir kļuvušas par tādām, kuru darbības mērogi strauji samazinās, un tas notiek par spīti nesenajam straujajam darba samaksas kāpumam, ka...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses