Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +23 °C
Skaidrs
Svētdiena, 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards, Edvarts

Aizvien vairāk banku īpašumu tiek izlikti pārdošanai

Aizvien vairāk banku īpašumu tiek izlikti pārdošanai brīvā tirgū, lielākais piedāvājums un interese vērojama mājokļu segmentā.

Banku īpašumā esošo nekustamo īpašuma vienību skaits, pēc statistikas datiem, šobrīd jau tuvojas 10 000. Banku nekustamā īpašuma portfeļi turpina augt joprojām, tomēr pieauguma tempi salīdzinājumā ar pāris iepriekšējiem gadiem ir mazinājušies, aktīvāka kļuvusi īpašumu realizācija.

Šogad viens no aktīvākajiem īpašumu pārdevējiem ir Swedbank grupas nekustamo īpašumu pārvaldības uzņēmums SIA Ektornet management Latvia (Ektornet), kas pagājušajā nedēļā noslēdzis šogad jau četrsimto pārdošanas darījumu, informē Ektornet vadītājs Andris Kovaļčuks.

Viņš norāda, ka dominējošie no šā skaita ir darījumi ar mājokļiem. «Jau agrāk eksperimenta nolūkos, testējot tirgu, bijām atvēruši pārdošanai vairākus jaunos mājokļu projektus. Tagad šajā segmentā esam nopietni sagrupējušies - to var redzēt arī pēc piedāvājumu skaita. Sākām ar četriem projektiem, šobrīd jau piedāvājam tirgū mājokļus 15 jaunajos projektos. Rudens pusē piedāvājumu paplašināsim vēl ar trim četriem projektiem,» norāda A. Kovaļčuks.

Ektornet nekustamo īpašumu portfeļa vērtība (jeb īpašumu iegādes vērtība) šobrīd ir apmēram 200 miljoni eiro (apmēram 140 miljoni latu). Uzņēmuma portfeli veido vairāk nekā 2 500 kadastra vienību, kas sīkāk dalās apmēram 3 500 īpašuma vienību; no šā daudzuma apmēram 3 200 vienību ir mājokļi.

Dzīvojamais segments nozīmīgu lomu spēlē arī citu banku portfeļos. Piemēram, a/s Reverta (agrāk - Parex) portfelī vairāk nekā puse īpašumu ir dzīvokļi un privātmājas, tā informē Edgars Miļūns, Reverta Nekustamā īpašuma pārvaldīšanas direkcijas vadītājs.

SEB bankas nekustamā īpašuma uzņēmuma Latectus portfelī dzīvojamais fonds veido apmēram 30%, savukārt apmēram 40% īpašumu ir zeme - gan apbūvei paredzētā, gan lauksaimniecības vai mežu zemes gabali, stāsta Latectus vadītājs Ģirts Grīnbergs. Komercīpašumi Latectus portfelī neveido vairāk par 16%, tie ir gan industriālie objekti, gan ražošanas platības, viesnīcas.

Kā atzīst A. Kovaļčuks, banku portfeļi ir kā spoguļattēls tam, ko bankas darīja 2006., 2007. gadā, piemēram, Swedbank bija aktīva tieši jauno dzīvojamo projektu un sekundāro mājokļu finansēšanā, un šīs aktivitātes arī ataino pašreizējie bankas īpašumi.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses