Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

papildināta (14:45) - SAB darbību dēļ Daugava nepievienosies Abdulmuslimova holdingam

SIA DK Daugava paziņo, ka spēku apvienošana ar Bislana Abdulmuslimova vadīto AB Holding nenotiks, jo potenciālajiem sadarbības partneriem radās neparedzēti apstākļi, kuru rezultātā AB Holding vēlējās mainīt norēķinu noteikumus, informē DK Daugava  pārstāve Ilze Lapiņa.

"Tādas atkāpes no norunas man nebija pieņemamas," norāda DK Daugava saimnieks Aigars Vaivars, kura īpašumā joprojām ir 100% uzņēmuma daļu.

Lēmumu par kapitāldaļu iegādes apturēšanu AB Holding spiests pieņemt, jo Latvijas Satversmes aizsardzības biroja (SAB) uzdevumā pret vairākām holdinga amatpersonām tika veiktas represīvas darbības, nopietni apgrūtinot uzņēmuma darbu. Šādos apstākļos AB Holding vadība pieņēmusi lēmumu uz laiku līdz apstākļu noskaidrošanai un situācijas normalizācijai atlikt jaunus investīciju izvietojumus Latvijā, t.sk., daudznozaru kompānijas Daugava kapitāldaļu iegādi, informē AB Holding pārstāvis Ēriks Jēkabsons.

"Diemžēl mums šobrīd nav citu iespēju, kā atcelt darījumu. Latvijas drošības iestāžu patvaļa ir nobremzējusi izcilu investīciju projektu, papildus darbavietas, ieņēmumus valsts budžetā un eksporta tirgu paplašināšanu," norāda Ē.Jēkabsons. Holdings turpmāk koncentrēs uzmanību, lai sniegtu tiesisku aizstāvību saviem biedriem un novērstu kaitējumu uzņēmuma tēlam. Ilgtermiņā AB Holding neatteiksies no stratēģijas attīstīt piena un piena produktu ražošanas biznesu Latvijā.

DK Daugava joprojām ir ieinteresēta kaimiņvalstu, piemēram, Krievijas tirgus apguvē, un pagaidām ar saviem spēkiem notiek tirgus potenciāla izpēte, kā arī darbs pie eksportspējas veicināšanas, piemēram, produktu koncepcijas pielāgošanas attiecīgo tirgu patērētāju iespējām un cenu politikas izstrādes.

Tāpat pašlaik uzņēmums izstrādā jaunu cenu ekonomisko pamatojumu Latvijas iekšējam tirgum, un jau drīzumā Daugavas produkcijas cienītājiem tiks nodrošināta produkcija par pieejamākām cenām. Pašlaik Daugavas ražotā piena un maizes produkcija tiek realizēta 35 veikalos, kā arī atsevišķās tirdzniecības vietās.

Kā aģentūrai LETA norādīja SAB preses sekretāre Baiba Rāta-Saliņa, SAB neveic represīvas darbības. SAB pamatfunkcijas ir izlūkošana, pretizlūkošana un klasificētās informācijas aizsardzība. SAB uzdevums ir savlaicīgi iegūt informāciju Latvijas interešu un drošības aizsardzībai. Gadījumos, kad izlūkošanas un pretizlūkošanas darbā tiek iegūta informācija, kas liecina par iespējamām pretlikumīgām darbībām, SAB to nekavējoties ir nodevis attiecīgajām amatpersonām un institūcijām turpmāko darbību veikšanai.

Lēmumu par ārzemnieka iekļaušanu to ārzemnieku sarakstā, kuriem ieceļošana Latvijā ir aizliegta, saskaņā ar Latvijas likumdošanu pieņem Iekšlietu ministrija. Pēc Rātas-Saliņas teiktā, SAB nav tiesisku pilnvaru atzīt kādu personu par Latvijai nevēlamām personām.

Tāpat SAB arī nekomentē valsts amatpersonām un tiesībsargājošām iestādēm sniegtās informācijas saturu.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā tika paziņots, ka daudznozaru kompānijas DK Daugava 50% pārdoti uzņēmēja Bislana Abdulmuslimova vadītajai kompānijai AB holdings.

(pievienota 7. - 9.rindkopa)

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Cer stiprināt tūrismu

Viļņa šogad labprāt uzņemtu vairāk nekā vienu miljonu ārvalstu viesu.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses