Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Naftas cenas pēc kāpuma sarūk; biržu indeksi pieaug ASV, bet Eiropā tie samazinās

Naftas cenas pasaulē otrdienas rītā nedaudz samazinās pēc iepriekšējās piecās tirdzniecības sesijās piedzīvotā kāpuma. Cenas samazinājums saistāms ar bažām par iespējamiem piegāžu no Lībijas pārrāvumiem, kā arī kopējo situācijas nestabilitāti Tuvajos Austrumos pēc tam, kad ASV īstenoja gaisa triecienus Sīrijā.

ASV biržu indeksi pirmdien nedaudz pieauga saistībā ar enerģētikas kompāniju akcijas cenas kāpumu, kas kompensēja ģeopolitisko risku radīto negatīvo ietekmi.

Eiropas biržu indeksi pirmdien piedzīvoja nelielu kritumu, investoriem izvērtējot uzņēmumu jaunumus un Eiropas Centrālās bankas (ECB) gada pārskatu, kurā tā pauda pārliecību, ka ekonomikas atkopšanās eirozonā turpināsies, bankai īstenojot savu monetāro un kredītu politiku. ECB prezidents Mario Dragi norādīja, ka 2016.gads eirozonas ekonomikā bijis labākais kopš krīzes. Vienlaikus viņš atzina, ka politiskā neskaidrība visticamāk saglabāsies 2017.gadā.

ASV dolāra vērtība pirmdien samazinājās attiecībā pret eiro, attiecībā pret Lielbritānijas mārciņu un attiecībā pret Japānas jenu.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena piegādēm maijā pirmdien pieauga par 0,84 ASV dolāriem līdz 53,08 dolāriem par barelu. Brent markas jēlnaftas cena piegādēm jūnijā Londonas biržā kāpa par 0,74 dolāriem - līdz 55,98 dolāriem par barelu.

ASV biržu indekss Dow Jones Industrial Average pirmdien palielinājās par 0,01% līdz 20 658,02 punktiem, indekss Standard & Poor's 500 pieauga par 0,07% līdz 2357,16 punktiem un indekss Nasdaq Composite kāpa par 0,05% līdz 5880,93 punktiem.

Londonas biržas indekss FTSE 100 pirmdien samazinājās par 0,01% līdz 7348,94 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 kritās par 0,2% līdz 12 200,52 punktiem un Parīzes biržas indekss CAC 40 saruka par 0,54% līdz 5107,45 punktiem.

ASV dolāra vērtība attiecībā pret eiro pirmdien kritās par 0,05% līdz 1,0596 dolāriem par eiro. ASV dolāra vērtība attiecībā pret Lielbritānijas mārciņu saruka par 0,36% līdz 1,2415 dolāriem par mārciņu. ASV dolāra vērtība attiecībā pret Japānas jenu samazinājās par 0,14% līdz 110,94 jenām par dolāru.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Iepazīt pašiem un parādīt citiem(5)

Latvijas pilsētu un reģionu tūrisma informācijas centri šovasar vairāk nekā iepriekš ir orientēti uz sadarbību ar vietējiem ceļotājiem un viesiem no netālajām ārzemēm. Jelgavā ir, ko redzēt gan vēst...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses