Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Pasaules Banka samazina globālās ekonomikas izaugsmes prognozi

Pasaules Banka (PB) otrdien samazināja pasaules ekonomikas izaugsmes prognozi šim gadam, norādot, ka attīstības valstis atveseļojas krietni lēnākā tempā par gaidīto un zemās izejmateriālu cenas turpina negatīvi ietekmēt citas tautsaimniecības.

Banka prognozē, ka pasaules ekonomika šogad pieaugs par 2,4%, nevis 2,9%, kā tika prognozēts janvārī.

Arī pērn pasaules ekonomika palielinājās par 2,4%.

Banka norāda, ka vājā izaugsme attīstības valstīs kavē attīstīto ekonomiku augšupeju, turklāt pasaules tirdzniecība un investīcijas saglabājas vājas.

PB skaidro, ka riski ekonomikas izaugsmei kopš gada sākuma ir pieauguši, jo sevišķi saistībā ar uzņēmumu augsto aizņemšanos līmeni attīstības valstīs, kas tās padarījis vārīgas pret kreditēšanas krīzēm.

"Ekonomikas izaugsme joprojām ir galvenais dzinulis nabadzības samazināšanai, tāpēc mēs esam tik ļoti nobažījušies par izaugsmes strauju palēnināšanos izejmateriālus eksportējošās attīstības valstīs, ņemot vērā zemās izejmateriālu cenas," vēsa banka. "Šī vājā izaugsme norāda uz to, kāpēc ir svarīgi valstīm īstenot politikas, kas veicinās ekonomikas pieaugumu un uzlabos nabadzīgo cilvēku dzīves."

PB otrdien arī samazināja ASV ekonomikas izaugsmes prognozi šim gadam par 0,8 procentpunktiem - līdz 1,9%.

Tikmēr eirozona spēs sasniegt ekonomikas pieaugumu vien 1,6% apmērā, bet Japānas iekšzemes kopprodukts (IKP) pieaugs par 0,5%, prognozē banka.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vairogs pret uzbrukumu

Zinošs un izglītots darbinieks ir uzņēmuma labākā aizsardzība pret kiberuzbrukumiem, uzsver Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija Latvijā Cert.lv, kopā ar partnerinstitūci...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses