Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +1 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 6. aprīlis
Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Tukšā Ordosas pilsēta Ķīnā

Ķīnas iekšējā Mongolijā atrodas pilsēta Ordosa, kurā ir debesskrāpji, koncertzāles, sporta laukumi un ielas ar trim, četrām un vietām pat piecām joslām vienā virzienā. Patlaban pilsētai ir tikai viens trūkums - lai gan tā būvēta 1 000 000 iedzīvotājiem, tajā dzīvo tikai aptuveni 50 000. 

Pilsēta tapusi par vietējās pašvaldības naudu un būvniecība notikusi aptuveni 6 gadus, līdz pērn vēl lielāku klusumu pilsētā radīja arī ceļamkrānu apstāšanās, līdz ar ko gandrīz pilnībā pazuda arī lielākā daļa pilsētas dzīvības - būvnieki, kas cēla mājas, labiekārtoja parkus un ielas.

Sākotnēji vietējā vara vadījās pēc principa - Ķīnas īpašumu cenas aug, bet būvniecība audzē vietējā kopprodukta rādītājus, tāpēc turpināja celt. Lai gan interese par dzīvokļiem bija, tos lielā vairumā iegādājās ne dzīvošanai, bet pārdošanai, kā rezultātā jau 2009. gadā tika izteiktas bažas, ka cilvēki Ordosā tā arī neievāksies un līdz ar to kritīsies īpašumu vērtība.

Taisnības labad jāatzīst, ka Ordosā dzīvo pusotrs miljons iedzīvotāju, bet tā ir vecā pilsēta, kura atrodas vairākus desmitus kilometru no "jaunā pilsētas rajona". Lai gan vecajā pilsēta atrodas uz pasaules lielākajiem ogļu krājumiem pasaulē, kas nodrošinājis bagātā cilvēku slāņa izveidošanos, kopējā cilvēku turība tomēr ir pārāk zema, lai tie spētu atļauties ievākties jaunajā pilsētā.

Turklāt cilvēki nevēlas dzīvot tur, kur nav darba un pakalpojumu, bet uzņēmēji nevēlas atvērt pakalpojumu sniegšanas un tirdzniecības vietas, ja nav cilvēku, kas tos pirktu, kā rezultātā miljonam domātajā pilsētā darbojas vien atsevišķi restorāni un dzīvojošie jūtas kā tuksnesī.

Krītoties īpašumu cenām visās Ķīnas lielākajās pilsētās, tās kritās arī Ordosā, liekot varas iestādēm iesaldēt tālāku pilsētas būvniecību. Patlaban oficiāli nav izskanējusi informācija par pilsētas tālāko likteni.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses