Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

INVL Baltic Sea Growth Fund iegādājies 52,8% Eco Baltia akciju

Privātais investīciju fonds INVL Baltic Sea Growth Fund iegādājies 52,81% vides apsaimniekošanas uzņēmuma Eco Baltia akciju, vēstīja kompānija.

Vairāk par izmaiņām Eco Baltia akcionāru sastāvā un uzņēmuma nākotnes plāniem plānots informēt attālinātā preses konferencē otrdien plkst.11. Preses konference notiks vietnē Zoom: https://zoom.us/j/94820034020

Preses konferencē piedalīsies INVL Baltic Sea Growth Fund partneris Vitauts Plunksnis un Eco Baltia grupas valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs.

Preses konference norisināsies latviešu un angļu valodā.

Invalda INVL paziņojumā biržai Nasdaq sacīts, ka pēc darījuma Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) saglabās līdzdalību Eco Baltia kapitālā 30,51% apmērā, bet Simanovičs ar Penvi Investment Ltd. starpniecību saglabās 16,68% akciju.

Tāpat paziņojumā minēts, ka divi INVL Baltic Sea Growth Fund partneri - Plunksnis un Deimante Korsakaite pievienosies Eco Baltia padomei kopīgi ar neatkarīgu locekli un atkritumu apsaimniekošanas eksperti Jurgitu Petruskaini. Vienlaikus ERAB kompānijas padomē pārstāvēs Peters Hjelts, bet Simanoviču pārstāvēs Gints Pucens.

"Mēs plānojam ieguldīt būtisku kapitālu Eco Baltia pārstrādes iespējās un izveidot to par skaidru aprites ekonomikas tirgus līderi Baltijas reģionā, nodrošinot augstas kvalitātes un ilgtspējīgus pārstrādes pakalpojumus. Pasaule, kādā mēs šobrīd dzīvojam, patērē vairāk resursu, nekā planēta spēj saražot, tāpēc vairākkārtēja jau esošo resursu izmantošana ilgtspējīgā veidā ir ārkārtīgi svarīga," norāda Plunksnis.

Eco Baltia grupa, kuras māteskompānija ir AS Eco Baltia, ir vides apsaimniekošanas un otrreizējo izejvielu pārstrādes uzņēmumu grupa Baltijā, kas nodrošina pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no atkritumu savākšanas un šķirošanas līdz otrreizējai izejvielu loģistikai, vairumtirdzniecībai un izejvielu pārstrādei. 

Eco Baltia grupas uzņēmumi gadā pārstrādā aptuveni 50 500 polimēru iepakojumu, ražojot augstvērtīgas otrreizējās izejvielas, ko tālāk var izmantot jaunu produktu ražošanā. 2019.gadā sākta arī lietoto riepu pārstrāde. 

Grupā ietilpst vides apsaimniekošanas, otrreizējo izejvielu savākšanas un izlietotā iepakojuma pārstrādes uzņēmumi Latvijas zaļais punkts, Eco Baltia vide, Eko Kurzeme, Jumis, PET Baltija, Nordic Plast un Eco Teh Baltia.

Savukārt INVL Baltic Sea Growth Fund kopējais portfelis ir 165 miljoni eiro, un tā pamata investors ir Eiropas Investīciju fonds (EIF). Fonda mērķis ir izveidot daudzpusīgu ieguldījumu portfeli, vienā uzņēmumā ieguldot 10-30 miljonus eiro, lai iegādātos kontrolpaketi vai būtisku mazākuma līdzdalību dažādos uzņēmumos, kam piemīt liels izaugsmes potenciāls un kuri spēs pienācīgi konkurēt starptautiskā līmenī.

Fonds darbojas galvenokārt Baltijas valstīs un tām tuvākajos Polijas reģionos, Skandināvijā un Centrāleiropā. Līdz šim fonds ir ieguldījis divos uzņēmumos, kuri pārstāv veselības aprūpes sektoru un būvniecības nozari.

Fondu pārvalda Lietuvas Invalda INVL no INVL Asset Management grupas. 

Papildināta ar 5.-7.rindkopu.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vieglāk atrast darbu

Ekonomikai atgūstoties, vairāk brīvo darbvietu un rūkošs bezdarbs.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses