Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Uzņēmēja Dienā 13. novembrī

Pirmdien, 13. novembrī, Uzņēmēja Dienā uzmanības centrā juridiskie jautājumi.

Aug interese par drošības spilvenu

Profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas popularitāte patlaban visumā aug. "Juristu un zvērinātu advokātu profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas apjomi ir mazi, jo šīs nozares pārstāvjiem tā ir brīvprātīga apdrošināšana. Kopumā šie apjomi Latvijas apdrošinātājiem svārstās no dažām polisēm līdz 3% no kopējā profesionālo civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polišu klāsta," skaidro Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins un turpina: "Savukārt atbildības limiti mēdz būt lieli, pat krietni virs 100 tūkstošiem eiro." Jāpiebilst, ka maksātnespējas administratoriem un zvērinātiem tiesu izpildītājiem profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšana gan noteikta kā obligāta, uzsver apdrošināšanas jomas pārstāvji.

Juristu netrūks. Pietrūkst spožu profesionāļu

Latvijā ir daudzveidīgas iespējas iegūt juridisko izglītību, savukārt juridiskās jomas darba tirgū runā gan par strādājošo trūkumu, gan par pārprodukciju. Juristu darba tirgū ir daudz, tomēr, lai atrastu izcilu prātu un talantu, ir krietni vien jāpiepūlas, jo tādus juridiskie biroji izķer jau no augstskolas sola, situāciju raksturo personāla atlases kompānijas Workingday mārketinga direktors Māris Silinieks.  

Bizness ir, samaksātu nodokļu un to parādu nav?

Kombinācijas starp uzņēmumu apgrozījumu, peļņu vai zaudējumiem, samaksātajiem nodokļiem un darbinieku skaitu mēdz būt dažādas. Vispārpieņemtais variants ir, ka uzņēmums, kas apgroza noteiktu summu un algo darbiniekus, tiecas uz peļņu un maksā nodokļus. Tomēr dzīvē situācijas var būt dažādas. Teorētiski var būt gadījumi, kad uzņēmumi darbojas ar lielu peļņu un mazu darba spēka nodokļu nomaksu, piemēram, speciāliem darījumiem radīti uzņēmumi. Katra situācija gan jāvērtē individuāli, tomēr visdrīzāk tā nav ilgtspējīga. Normatīvie dokumenti paredz, ka vismaz vienam darbiniekam uzņēmumā jāsaņem alga un tātad jāmaksā arī iedzīvotāju ienākuma nodoklis un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. Jāņem arī vērā biznesa patiesība – jebkura uzņēmuma pastāvēšanas mērķis ir gūt peļņu un to eventuāli sadalīt. Tas ietver gan algas maksāšanu, gan arī nodokļu nomaksu.
 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai esi apmierināts/a ar interneta pieejamību un kvalitāti Latvijā?

Kopā nobalsojuši: 526

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Trampa aizspogulija(13)

ASV prezidents Donalds Tramps īsā laikā ir pamatīgi sabojājis attiecības ar tuvākajiem sabiedrotajiem un nostājies pret liberālo pasaules kārtību, kas ar amerikāņu rokām tika izveidota pēc Otrā pasau...

Ziņas

Vairāk Ziņas

Intervijas

Vairāk Intervijas

Ražošana

Vairāk Ražošana

Karjera

Vairāk Karjera

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Īpašums

Vairāk Īpašums

Finanses

Vairāk Finanses