Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Uzņēmēja Diena

Svarīgākā aktualitāte šobrīd ir mākslīgā intelekta attīstība

"Latvijā tradicionāli ir spēcīga zinātniskā pētniecība mākslīgā intelekta jomā. Izmantosim to! Parādīsim, ko esam sasnieguši un kā varam pozitīvā aspektā izcelties uz citu valstu fona," intervijā Magdai Riekstiņai uzsver globālās informācijas tehnoloģiju kompānijas Microsoft vadītāja Baltijas valstīs Renāte Strazdiņa.

Pērk dārgāk un maina retāk

Tehnoloģiju attīstība jau ir mainījusi, patlaban maina un turpinās mainīt mūsu ikdienu. Šāds secinājums izskanēja nesen Viļņā notikušajā konferencē Baltic Mobile Congress, kas bija mobilo telekomunikāciju biznesam veltīts visas Baltijas mēroga pasākums. Konferences iniciators bija Samsung Electronics Baltics, un vairākums runātāju pārstāvēja šīs dienvidkorejiešu kompānijas reģionālās pārstāvniecības un Eiropas mēroga pārstāvniecības.

E-komercijai vēl jānostiprinās

Lai gan, attīstoties modernajām finanšu tehnoloģijām, Latvijā aizvien iecienītāki kļūst bezskaidras naudas norēķini, tomēr joprojām daudzi pirkumi tiek veikti, maksājot skaidrā naudā.

Swedbank: Latvijas auto pircējs pērk mazlietotu vācu auto 6000 eiro vērtībā

Rudens ierasti ir periods, kad iedzīvotāji aktīvi iegādājas automašīnas. Neskatoties uz to, ka pēdējo trīs gadu laikā cilvēki arvien biežāk izvēlas pirkt jaunu auto no salona (jauno auto iegādes ikgadējais pieaugums ir 30%–40%), tomēr aizvien lielākā daļa iegādājas sev mazlietotu auto, norāda Swedbank.

Gaida tālāku cenu kāpumu

Samērā straujais iedzīvotāju darba samaksas kāpums un iepriekš ilgstoši rūkošais komercbanku hipotekāro kredītu portfelis rada labvēlīgus apstākļus, lai pircēju interese par nekustamo īpašumu (NĪ) palielinātos. Tā kā iedzīvotāju ienākumi aug, arī kredītu tirgus var iekustēties, tā veicinot mājokļu cenu kāpumu. Arī NĪ attīstītāji patlaban saredz labvēlīgus apstākļus tam, lai aktivitāte tirgū saglabātos augsta un cenas turpinātu palielināties.

Latvijas Pasta Eksprespasts internetā ļaus apmaksāt sūtījumu un izsaukt kurjeru

Latvijas Pasta Eksprespasts, kas specializējas kurjerpasta pakalpojumu sniegšanā, radījis interneta maksājumu rīku un pakalpojumu Eksprespaka tieši fiziskām personām, par sūtījumu Baltijas valstu ietvaros ļaujot ērti norēķināties internetā un tā nodošanai izsaukt kurjeru uz mājām vai jebkuru citu sev izdevīgāko vietu. Eksprespasta sūtījumus, ko nosūta fiziska persona, Latvijā iespējams piegādāt klientam rokās vai uz jebkuru pasta nodaļu, bet Lietuvā un Igaunijā – ar kurjeru piegādāt norādītajā saņēmēja adresē, vēsta Latvijas Pasts.

Škoda: IUB nav pēc būtības iedziļinājies sūdzībā par Talgo atbilstību vilcienu iepirkumam

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) nav pēc būtības iedziļinājies sūdzībā par spāņu ražotāja Patentes Talgo S.L.U (Talgo) atbilstību VAS Pasažieru vilciens (PV) izsludinātā elektrovilcienu iepirkuma prasībām, jo Talgo patiešām vēl nekad nav ražojis piepilsētas elektrovilcienus jeb EMU (commuter train EMU - Electric Multiple Unit), aģentūrai LETA uzsvēra iepirkuma konkursa dalībnieka - čehu ražotāja Škoda Vagonka - biznesa attīstības direktors Romans Sorkins.

Kavass: Svarīga ir pārdomāta sadarbības partneru izvēle

Akciju sabiedrība AmberStone Group (ASG) ir dibināta 2013. gadā un pārvalda savus meitasuzņēmumus un saistītos uzņēmumus bioekonomikā, transportā un loģistikā, viesmīlības industrijā un veselības aprūpē. Uzņēmums veic ieguldījumus Latvijā un Baltijas jūras reģionā bāzētos dažādu nozaru un dažādos tirgos strādājošos uzņēmumos, kuriem ir eksporta potenciāls un spēja atrasties vadošās pozīcijās tirgū. Plašākai sabiedrībai ir zināmi uzņēmumi un zīmoli, kuru dalībnieks ir AmberStone Group, taču par pašu uzņēmumu līdz šim ir izskanējis maz informācijas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide