Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Uzņēmēja Diena

Prioritāte ir elektrifikācija

Šopavasar Rīgā notika pasaules vadošās dzelzceļa nozares organizācijas – Starptautiskās dzelzceļu savienības (Union Internationale des Chemins de fer, UIC) – Vadības komitejas Eiropas Savienības (ES) valstu pārstāvju sanāksme, kurā piedalījās arī UIC ģenerāldirektors Žans Pjērs Lubinū, viņa vietnieks Fransuā Davenne, kā arī Eiropas dzelzceļu un infrastruktūras uzņēmumu kopienas (CER) izpilddirektors Libors Lohmans.

Nauda lielākiem tēriņiem

Ekonomikas augšupejas cikla turpināšanās un aktīvāka ES fondu naudas apguve rada labvēlīgus apstākļus investīciju pieaugumam Latvijā. Tomēr pašreizējie ekonomikas dati neiztiek arī bez dažādām ēnas pusēm, kas līdzšinējo investīciju mikroklimatu varētu ievērojami pasliktināt.

Grožus pārņem komanda

Agile kustība, aizsākusies IT nozarē, pēdējos aptuveni sešos gados pasaulē strauji ienāk arī citu jomu uzņēmumos, jo pierāda sevi kā efektīvu produktu, ideju un komandu vadības veidu, kas palīdz sasniegt augstākus rezultātus ar to pašu ieguldīto darbu. Arī Latvijā interese par Agile ir ļoti liela.

No bišu stropa caur biznesa inkubatoru līdz eksporta tirgiem

Bišu maize ir dabisks, augstvērtīgs, imunitāti spēcinošs vitamīnu avots. Tie ir iekonservēti ziedputekšņi, kurus bites noglabā stropā un kas bišu saimei kalpo par vienīgo olbaltumvielu avotu laikā, kad dabā iestājas miers un sastingums.

Izaugsmē var saskatīt izaicinājumu vai galamērķi

Uzņēmumam, piedzīvojot izaugsmi, pašiem jāsaprot, vai tas ir izaicinājums vai galamērķis. Ir jāsaredz nākamais mērķis un jātic sev. Ja spēj būt nosvērts, izvērtēt diskutablu situāciju un redzi galamērķi šajā situācijā, uz to arī jāvirzās, uzskata SIA Sport Revolution vadītāji Pēters Sutta un Jānis Leitāns.

Bankas arvien vairāk pievērš uzmanību korporatīvās pārvaldības aspektiem, finansējot uzņēmumu attīstību

Uzņēmuma korporatīvās pārvaldības prakse ietekmē finansēšanas nosacījumus, un bankas arvien vairāk pievērš uzmanību korporatīvās pārvaldības aspektiem, finansējot uzņēmuma attīstību, secināts Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta un Finanšu nozares asociācijas augsta līmeņa diskusijā Kā uzņēmumu pārvaldība ietekmē finansējuma piesaistīšanu?.

Jāattīsta konkurētspējīga ekonomika

Kā straujāk palielināt augstu tehnoloģiju uzņēmumu skaitu Latvijā? Ir nepieciešamas ilgtermiņa investīcijas, kas dotu iespēju uzņēmumiem ieguldīt pētniecībā un attīstībā (P&A). Privāto investoru finanšu piesaiste P&A ir būtiska, taču, kā rāda iepriekšējā Latvijas pieredze, mazai valstij ilgs un grūts process. Tomēr, ja rīkojas gudri, tad valsts var būt veiksmīgs investors. Par šādu pieeju ir vienojusies Saeima, dodot zaļo gaismu Latvijas inovāciju un tehnoloģiju atbalsta fonda veidošanai. Ideju atbalsta gan uzņēmēji, gan akadēmiskā vide.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide