Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ar jaunu likumu nostiprinās komercnoslēpuma aizsardzību

Valdība otrdien atbalstīja Komercnoslēpuma likumu, ar kura palīdzību tiks nostiprināta komercnoslēpuma aizsardzība pret nelikumīgu tā iegūšanu, izmantošanu un izpaušanu.

Jaunais likumprojekts ir izstrādāts, lai nacionālajos normatīvajos aktos ieviestu Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvu Par zinātības un darījumdarbības neizpaužamas informācijas (komercnoslēpumu) aizsardzību pret nelikumīgu iegūšanu, izmantošanu un izpaušanu, skaidrots likumprojekta anotācijā.

Likumprojekts nosaka komercnoslēpuma, komercnoslēpuma turētāja un pārkāpumu preču definīcijas. Tāpat tiek noteikts, kas ir komercnoslēpuma likumīga iegūšana, kā arī to, kas ir uzskatāms par komercnoslēpuma tiesību pārkāpumu. Ar jauno likumprojektu arī tiek noteiktas sankcijas un tiesiskās aizsardzības līdzekļi attiecībā uz komercnoslēpuma nelikumīgu iegūšanu, izmantošanu un izpaušanu.

Patlaban regulējums par to, kāda informācija būtu uzskatāma par komercnoslēpumu, ir noteikta Komerclikumā, kas galvenokārt ir attiecināma tikai uz komersantiem, kamēr likumprojekts skar jebkuru fizisku vai juridisku personu, kam ir likumīga kontrole pār komercnoslēpumu vai kas ir nelikumīgi ieguvusi, izmantojusi vai izpaudusi kādu komercnoslēpumu.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Lieldienās parasti apēdu:

Kopā nobalsojuši: 461

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Apbalvoti 2018. gada lielākie nodokļu maksātāji

Ceturtdien, 18. aprīlī, svinīgā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Lielo nodokļu maksātāju apbalvošanas pasākuma laikā finanšu ministrs Jānis Reirs (Jaunā Vienotība) un VID ģenerāldirektore...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses