Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ar jaunu likumu nostiprinās komercnoslēpuma aizsardzību

Valdība otrdien atbalstīja Komercnoslēpuma likumu, ar kura palīdzību tiks nostiprināta komercnoslēpuma aizsardzība pret nelikumīgu tā iegūšanu, izmantošanu un izpaušanu.

Jaunais likumprojekts ir izstrādāts, lai nacionālajos normatīvajos aktos ieviestu Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvu Par zinātības un darījumdarbības neizpaužamas informācijas (komercnoslēpumu) aizsardzību pret nelikumīgu iegūšanu, izmantošanu un izpaušanu, skaidrots likumprojekta anotācijā.

Likumprojekts nosaka komercnoslēpuma, komercnoslēpuma turētāja un pārkāpumu preču definīcijas. Tāpat tiek noteikts, kas ir komercnoslēpuma likumīga iegūšana, kā arī to, kas ir uzskatāms par komercnoslēpuma tiesību pārkāpumu. Ar jauno likumprojektu arī tiek noteiktas sankcijas un tiesiskās aizsardzības līdzekļi attiecībā uz komercnoslēpuma nelikumīgu iegūšanu, izmantošanu un izpaušanu.

Patlaban regulējums par to, kāda informācija būtu uzskatāma par komercnoslēpumu, ir noteikta Komerclikumā, kas galvenokārt ir attiecināma tikai uz komersantiem, kamēr likumprojekts skar jebkuru fizisku vai juridisku personu, kam ir likumīga kontrole pār komercnoslēpumu vai kas ir nelikumīgi ieguvusi, izmantojusi vai izpaudusi kādu komercnoslēpumu.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai jūsu spēkrats ir cietis bedraino Rīgas ielu dēļ?

Kopā nobalsojuši: 150

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Jaunu rekordu krustcelēs(7)

Pasaules tautsaimniecības norises Latvijas tautsaimniecības attīstībai ir bijušas labvēlīgas jau vairāk nekā divus gadus, ļaujot mūsu valsts ražotājiem un pakalpojumu sniedzējiem tikt pie aizvien ja...

Arī mazie var būt jaudīgi

Latvija, lai arī tās teritorija ir neliela, ir visai būtisku atšķirību valsts, – to apliecina nesen bankas Luminor veiktais pētījums par dažādu pilsētu un novadu uzņēmumu eksportu. Tieši ar preču ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses