Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Ārvalstu investori pozitīvi vērtē Latvijas paveikto ekonomisko un finanšu noziegumu apkarošanā

Ārvalstu investori novērtē paveikto ekonomisko un finanšu noziegumu apkarošanā, secināts Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL) pētījumā Ārvalstu investīciju vides indekss 2019.

Pētījumā norādīts, ka Latvijas finanšu sektora stabilitāte bijis viens no aktuālajaiem tematiem, kas tika pārrunāts gan 2019.gada FICIL augsta līmeņa tikšanās laikā ar valdību, gan arī visa gada garumā. Ņemot vērā finanšu sektora stabilitātes nozīmi un iespējamo ietekmi uz ārvalstu investīciju saglabāšanu un piesaisti, kā arī Latvijas tautsaimniecības attīstību kopumā, 2019.gada pētījuma ietvaros ārvalstu investori tika lūgti izteikt savas domas šajā jautājumā.

Vērtējot progresu attiecībā uz ekonomisko un finanšu noziegumu apkarošanas efektivitāti Latvijā skalā no viens līdz pieci ārvalstu investoru vidējais novērtējums bija 3,2, kas, pētījuma autoru ieskatā, ir salīdzinoši labs rādītājs.

Savukārt uz jautājumu - vai investoru pārstāvētais uzņēmums izjūt kādas negatīvas sekas, ko ir ietekmējis finanšu sektora stāvoklis pēdējo divu gadu laikā - tika pausts viedoklis, ka tas ietekmējis "samērā pozitīvi" un "negatīvi". Tiesa, negatīvo viedokļu skaits bija krietni lielāks.

Tāpat lūgti novērtēt, vai darbības, kas nesen ir īstenotas, reaģējot uz Moneyval ieteikumiem, ir pozitīvi vai negatīvi ietekmējušas ārvalstu investoru uzņēmumu un vispārējo uzņēmējdarbības vidi Latvijā, lielākoties atbildēts, ka pasākumi nav ietekmējuši investoru darbību.

FICIL Ārvalstu investīciju vides ziņojums ir ikgadējs pētījums, kas novērtē Latvijas ekonomikas konkurētspēju no ārvalstu investoru skatupunkta, identificējot būtiskākos izaicinājumus uzņēmējdarbības vidē. Tas ir kvalitatīvais pētījums, kas balstīts uz intervijām ar ārvalstu kapitāla uzņēmumiem, kuras veikusi FICIL sadarbībā ar Rīgas Ekonomikas augstskolu.

Pētījumu veicis Rīgas Ekonomikas augstskolas asociētais profesors Arnis Sauka

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Derīgo izrakteņu ekoloģiskais lāsts(5)

Tikai pēc iespaidīgas ekoloģiskās katastrofas Arktikā Krievijas varas iestādes beidzot pievērsušas uzmanību faktam, ka viens no valsts lielākajiem derīgo izrakteņu ieguves koncerniem Nornikeļ (lī...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses